У Києві провели дитячу виставку "Чорнобиль. Подорож" [ Редагувати ]
До Міжнародного дня захисту дітей у столиці запустили дитячу мультимедійну виставку "Чорнобиль. Подорож." Малечі розказують про аварію, як радіація може вплинути на них та як захистити себе в майбутньому.
Архівні матеріали, роботи світових митців, живий ліс та дерев'яний будиночок поруч із сучасними технологіями.
Юлія Соловей, головна менеджерка проєкту "Чорнобиль. Подорож":
Тут є віари які дозволяють пролетіти над зоною відчуження з висоти пташиного польоту, вони можуть піднести руку і побачити як змінюється місто Прип'ять, яким воно було раніше і яким воно є зараз.
Валерія Палій, президентка Національної психологічної асоціації:
Для того, щоб діти краще мали контакту, виставки мають бути дуже наочними.
Окрім мультимедійної екскурсії, на виставці ділиться своїм досвідом науковець Віталій Корзун. Запевняє, що в зоні відчуження вже немає тієї радіації, яка була 86-го року. Проте не слід забувати про небезпеку хімічних забруднень, які супроводжують такі аварії.
Віталій Корзун, доктор медичних наук:
90 відсотків дози складав йод 131-й, але він розпався ще у 86 році. Там великі рівні забруднення іншими радіонуклідами із майже 200 нуклідів, які випали чи вилетіли з реактора.
Колишня жителька Чорнобиля Ольга Закревська народилася за два тижні до трагедії, проте біль у її очах не вщухає й досі.
Ольга Закревська, колишня жителька Чорнобиля:
Мій батько мав іти на зміну о 4 ранку 26 квітня тому власне після вибуху він там і був як розказували три чотири дні після вибуху він приїхав до нас у нього була ось ця радіаційна засмага, скільки він отримав чи сам не каже чи ніхто не знає.
Екскурсійну програму розділили на вікові категорії. Молодших знайомлять з історією родин. А старшим пропонують поглянути на аварію як на проблему радянської цензури.
Євген Гробовський, відвідувач виставки:
Мені сподобалося те що тут дуже багато цікавих фактів те що тут все виконано в стилі айті. Про чорнобиль я дізнався те, що інженери не знали о том що є поломка тому що в СССР було все дуже строго і засекречено.
Мультимедійна виставка і надалі продовжуватиме свою роботу. Аби потрапити у віртуальну подорож до Чорнобиля, потрібно лише забронювати квитки онлайн.