Японія, Канада і Австралія запровадили санкції проти Росії: про які обмеження йдеться [ Редагувати ]
Японія, Канада і Австралія теж запровадили санкції проти Росії. Москву звинувачують у порушенні міжнародного порядку. Про які обмеження йдеться? Розповість Світлана Чернецька.
Услід за Великою Британією, Євросоюзом і США. Про перший пакет економічних обмежень щодо Росії оголосила Канада.
Заборонені будь-які бізнес-відносини з так званими Л/ДНР та будь-які фінансові операції із суверенним боргом Росії. Під санкції потрапили депутати, які голосували за визнання псевдореспублік та два російських банки, що обслуговують уряд.
Джастін Трюдо, Прем'єр-міністр Канади:
Росія мусить відступити; має зрозуміти, що для країни, яка застосовує силу, будуть наслідки. Грубе нехтування Росією незалежності суверенної нації є серйозною загрозою безпеці в регіоні та в усьому світі. Канада і наші союзники захищатимуть демократію.
А вже за кілька годин після виступу прем'єра у Києві розвантажили другий літак із канадською летальною військовою допомогою.
На іншому кінці світу теж долучилися до санкцій. У Японії заборонили випускати російські облігації, окремим особам заморозять активи та не видаватимуть віз.
Фуміо Кішіда, Прем'єр-міністр Японії:
Дії Росії, очевидно, шкодять суверенітету України та суперечать міжнародному праву. Ми наполегливо закликаємо Росію повернутися до дипломатичних дискусій, щоб вийти з глухого кута.
Прем'єр країни наголосив, що в разі ескалації вживатимуть додаткових заходів покарання.
Далі - Австралія. Тут санкції запроваджують проти так званих "республік". До чорного списку потрапляють ще восьмеро росіян та п'ять банків. А на українців навпаки - чекають поступки. Уряд пришвидшить розгляд візових заяв.
Скотт Моррісон, Прем'єр-міністр Австралії:
Не може бути ані найменшого припущення, що хуліганові й бандитові слід іти на поступки в обмін на те, що він не перейде від погроз до насилля. Я ніколи не підтримав би таку політику умиротворення, так само як і австралійці.
Щоправда, не всі країни світу поспішають засудити Росію.
До прикладу, Китай формально не став ні на чий бік. І нейтрально закликає сторони до стриманості.
Хау Чуньїнь, речниця Міністерства закордонних справ Китаю:
Ми віримо, що покарання ніколи не є фундаментальним та ефективним методом вирішення проблем. Китай завжди виступав проти усіх незаконних односторонніх санкцій.
Історично Китай - це союзник Росії в протистоянні із Заходом. Але, принаймні у нинішній ситуації, Пекін не підтримує Росії відкрито. Уникає гучних заяв також Індія, вона надто залежна від постачань російської військової техніки. Так само, як і Венесуела, що вже заявила про абсолютну підтримку Путіна.