Google інтегрує чат-бот Bard у пошуковик [ Редагувати ]

Google планує оснастити свою пошукову систему функціями нейромережі Bard. Про це заявив в інтерв'ю The Wall Street Journal генеральний директор компанії Сундар Пічаї.
Глава Google зазначив, що у компанії не поділяють думку про те, що чат-боти несуть у собі загрозу інтернет-пошуковикам. І зазначив, що нейромережі повинні покращити роботу пошуковика Google, дозволивши тому відповідати на більшу кількість запитів користувачів.
Простір можливостей, принаймні, більше, ніж раніше... Чи зможуть люди ставити запитання Google та взаємодіяти з нейромережами у контексті пошуку? Звичайно.
Google запустила Bard наприкінці березня, надавши до нього доступ до обмеженої кількості користувачів з Великобританії та США.
Спостерігачі ринку давно чекали на вихід чат-бота від Google. За даними The New York Times, ще в грудні керівництво Google оголосило "червоний код" у зв'язку з виходом ChatGPT.
Компанія побоюється, що просунутий чат-бот від OpenAI та Microsoft може скласти серйозну конкуренцію пошуковому сервісу Google, який домінує на ринку майже 20 років.
На початку лютого Google провела демонстрацію можливостей бета-версії Bard, але штучний інтелект помилився, відповідаючи на запитання одного користувача про відкриття космічного телескопа James Webb. Це одразу обвалило акції Google на 8%.
Також повідомлялося, що чат-бот від Google не здатний відрізняти фейки та конспірологічні теорії від фактів, через що може вводити користувачів в оману.
На початку лютого корпорація Microsoft, яка в 2019 році вклала в $1 млрд в компанію OpenAI, оголосила про використання технології ChatGPT у новій версії свого пошуковика Bing.
Багато ІТ-компаній оголосили про свою роботу над продуктами, подібними до ChatGPT. Китайський технологічний гігант Baidu заявив цього тижня, що, у березні планує завершити внутрішнє тестування свого власного чат-бота ERNIE зі штучним інтелектом. Alibaba також працює над конкурентом ChatGPT, але не розкриває термінів.
Обіцяють, що, як і ChatGPT, нейромережа від Baidu буде здатна генерувати складносурядні відповіді на письмові питання, писати коди для простих програм на кшталт калькулятора, створювати нотатки на задані теми, жартувати, писати вірші тощо.
Нагадаємо, 18 лютого Україну вилучили зі списку країн, у яких заблоковано ChatGPT. Програма не працюватиме лише на тимчасово окупованих росією територіях, щоб вороги не використовували її для антиукраїнської пропаганди.