У Військовому інституті КНУ Шевченка відбувся випуск лейтенантів [ Редагувати ]
Дві сотні студентів, які здобули освіту з військових спеціальностей, вже готові працювати на перемогу країни. Випускники Військового інституті отримали дипломи та відзнаки. А тепер зі знаннями готові стати фахівцями своєї справи. Серед студентів вишу - більша половина дівчат. Всі деталі далі у сюжеті Валерії Глущенко.
У цьому залі дві сотні студентів. Без п'яти хвилин офіцерів. Уже за лічені хвилини всі вони отримають звання лейтенантів. Це нове покоління захисників України.
Більш як половина студентів Військового інституту Київського національного університету імені Шевченка - дівчата. Дар'я Волкова стане військовим психологом. Сьогодні отримує диплом з відзнакою.
Дівчина згадує, як 4 роки тому сказала батькам, що хоче вступити саме у Військовий інститут. І як вони тоді здивувалися.
Дар'я Волкова, випускниця Військового інституту КНУ ім. Шевченка:
Вони були шоковані, бо я перша військова в нашій сім'ї. Але якщо я захотіла, вони підтримали мене.
В мене немає страху, я готова їхати на лінію фронту. Мені не страшно. Я знаю, що хлопцям на передовій треба допомога, і я хочу допомагати. Коли працюєш з військовослужбовцями й бачиш, що їм це допомагає, то це дуже приємно і дуже радує. Коли ти бачиш, що хлопців можна витягнути, коли видно що в нього немає настрою, і він нічого не може вже робить. І ти можеш йому допомогти, і ти це робиш, бо хочеш, аби стало краще.
Загалом у Військовому інституті готують студентів за десятьма спеціальностями: журналістика, психологія, політологія, фінанси, право, топографія, міжнародні відносини, філологія та суспільні комунікації.
Анатолій Лойшен, заступник начальника Військового інституту КНУ ім. Шевченка:
Здобувач вищої освіти отримує необхідні компетентності, якщо взяти на прикладі психолога, він отримує знання як фахівець з напрямку, при цьому він також здобуває компетентності, які допомагають йому реалізовувати свої навички й у військовій сфері. Також наші фахівці готуються до служби у військових частинах бойового складу ЗСУ та інших складових сектору оборони України.
Наталія Литвиненко, начальниця кафедри інформаційних систем Військового інституту КНУ ім. Шевченка:
Більшість викладачів були учасниками бойових дій. Вони мають досвід. Це важливо для наших майбутніх випускників, тому що передається з вуст вустами саме практичний досвід, який вже стане у пригоді при виконанні їх функціональних обов'язків при їх посадах.
Сергій Дмитрієв - капелан. Каже: насамперед навчав студентів бути людьми. А вже потім фахівцями своєї справи.
Сергій Дмитрієв, капелан:
Місія капелана при інституті - це надати такі якості, як любов до підлеглих, толерантність, людяність. Та головне - любити людей. Адже головна зброя в наші часи - це любов. І перемагає любов.
Наступного навчального року у Військовому інституті планують запровадити нову військову спеціальність. І тоді ще більше молодих людей зможуть отримувати професійні навички майбутніх захисників України.