ДСНС отримали роботизовані автомобілі [ Редагувати ]
Вони рятують людей, а допомагають їм у цьому роботи. Мова про фахівців Держслужби з надзвичайних ситуацій. Роботизовані комплекси використовують все частіше. За підтримки закордонних партнерів, таких систем більшає. Чим поповнився авто- і робопарк рятувальників - розповість Анатолій Журавльов.
Працівники Держслужби з надзвичайних ситуацій демонструють можливості нового роботизованого всюдихода. Рятувальники закріплюють припаркований автомобіль, щоби відтягнути його в інше місце.
У разі, якщо автомобіль горів би, оператор робота дистанційно міг би не просто евакуйовувати машину, а одночасно й гасити пожежу.
Дмитро Мазниченко, начальник караулу Державної пожежно-рятувальної частини № 25 (Київ):
Зараз встановлено спеціальний щуп для того, щоб заганяти його під колеса та вивозити автомобіль. Також на ньому є в комплектації зубці, які можна встановити - знімається цей, встановлюються зубці - та можна більш оперативно. Наприклад, прильот або якщо іде масштабна пожежа на стоянці - ми можемо прибрати автомобіль. Або якусь тару, яка вагою менш як 1700 кілограмів.
Та це не єдина новинка. Роботизований логістичний всюдихід із краном-маніпулятором, комплекти жіночого бойового одягу для аварійно-рятувальних робіт та два ось таких позашляхових евакуаційних автобуси. Усе це рятувальники отримали в рамках міжнародної співпраці з урядом Німеччини.
Крістіан Пошман, керівник проєкту GIZ Ukraine "Підтримка державного та муніципального управління надзвичайними ситуаціями в Україні":
Ми працюємо напряму з ДСНС України. Тобто ми передаємо не просто те, що самі вважаємо за необхідне. Безпосередньо рятувальники кажуть нам, яке саме обладнання чи техніка їм потрібні. У рамках такої двосторонньої співпраці вдається закривати саме ті потреби, що їх важливо закрити.
Андрій Даник, голова Державної служби з надзвичайних ситуацій України:
Співпраця з Німеччиною у нас уже дуже довга. Вона сформувалася ще в 15 році - під час ще тої, першої агресії російської федерації. Дуже важлива, тому що це дає змогу покращити наші спроможності, особливо технічні спроможності. Зараз ви бачите, що іде зовсім новий якісний підхід до формування пожежної служби. А саме - роботизовані комплекси.
Нові технології дарують більше шансів зберегти життя рятувальників, зазначають у Держслужбі з надзвичайних ситуацій.
Андрій Даник, голова Державної служби з надзвичайних ситуацій України:
Особовий склад - зараз ключовий фактор, який дає можливість ефективно реагувати на всі виклики, які нам ставить війна. Ворог підступний, ворог наносить повторні удари, гинуть рятувальники, гинуть пожежники, наші хлопці. Тому роботи нам звичайно спростять трохи дії в цих умовах.
З роботами якусь частину рятувальної операції можна проводити віддалено. Як ось і з цією установкою, яку нам показали в дії.
Дмитро Мазниченко, начальник караулу Державної пожежно-рятувальної частини № 25 (Київ):
Даний пульт та по даній комплектації - 300 метрів. Тобто тут є камери - спереду, ззаду та тепловізор, які допомагають оператору керувати роботом.
Тож у планах фахівців Держслужби з надзвичайних ситуацій - розвивати напрямок використання роботизованих комплексів. Зокрема, за підтримки міжнародних партнерів.