У Миколаєві обладнали укриття для дитсадка завдяки данській організації [ Редагувати ]
У Миколаєві відновив роботу дитсадок, який не працював з лютого 2022 року. Завдяки відремонтованому данською організацією у справах біженців укриттю, заклад уже приймає у своїх стінах понад 180 дітей.
Вихователька молодшої групи, Ірина, щодня приходила на роботу, хоча дитячий садок і не працював. Жінка доглядала за подвірʼям, прибирала в класах та вигадувала нові ігри для малюків.
Ірина, вихователька:
Це нескінченний процес. І бачачи, що в нас є, то ми гарно підготувалися та чекали на діток. Ми двір прибирали, квіти доглядали й город навіть посадили, і кожного року садили город, і він чекав на наших діточок.
На відновлення роботи дошкільного закладу сподівалися також і дітлахи, і батьки.
Ірина, вихователька:
Наші дітки дочекалися нашого спілкування, цікавих ігор, гарного садочка, тому що наш садочок завжди був гарний. Дітей не дуже багато, але йдуть і записуються, хтось сказав, що садочок відкрився - йдуть, і сьогодні вже 16-17 дітей ходить в нашу групу.
Нині садок відвідує понад 180 дітей. Відновити освітній процес вдалося завдяки наявності укриття.
Оксана Гончарова, керівниця дитячого садка:
У нас з зараз 186 дітей, але у нас ще 44 працівники, якщо ми чуємо повітряну тривогу, то всі діти спускаються разом із вихователями, помічниками вихователів і всі разом знаходимося в укритті.
Укриття поділене на кілька приміщень: тут є спортивні та спальні зони, санвузол і класи для різних вікових груп. На сходах встановлений підіймач для дітей з інвалідністю.
Оксана Гончарова, керівниця дитячого садка:
Коли у нас є настільки чудове укриття, ми не розглядаємо і не хочемо вірити, що це укриття, віримо, що дуже скоро наступить мир, наша перемога, і це буде лише додаткова пригода у дітей, де вони зможуть проводити свій вільний час.
На облаштування сховища пішло три місяці. Відновлювали підлогу та стіни.
Тарас Дубенко, представник Данської ради у справах біженців (DRC):
Приблизно 100 тисяч доларів зайняло усе обладнання, усі роботи - ми оцінювали кожен матеріал, кожне обладнання за ринковою ціною, але ж по європейських стандартах, тобто тут використовувалися матеріали найвищої якості.
За два роки на Миколаївщині відремонтували понад 300 укриттів. Над цим працюють різні міжнародні благодійні організації.
Віталій Кім, очільник Миколаївської ОВА:
Ми намагалися працювати таким чином, щоб напряму благодійні організації опікувалися громадою чи містом, щоб в них була своя робота. Це забезпечує те, що ми можемо відкривати офлайн навчання в закладах освіти, в тому числі дитячі садки. Все залежить від наявності укриття та згоди батьків.
Нині на Миколаївщині облаштування бомбосховищ потребують близько шестисот закладів освіти.