В Одесі відкрився центр реабілітації ветеранів війни [ Редагувати ]
В Одесі на базі місцевої лікарні відкрився центр реабілітації. Послуги там надають на всіх етапах лікування: від хірургічної операції до протезування. Наразі переважна більшість пацієнтів - ветерани російсько-української війни. З ними, а також з лікарями закладу спілкувався Андрій Анастасов.
Повномасштабне російське вторгнення одесит Геннадій зустрів за кордоном: на морському судні, де працював механіком. Міг би залишитися на чужині, але після завершення контракту одразу списався на берег і пішов добровольцем на фронт.
Геннадій, ветеран російсько-української війни:
Третього травня я приїхав в Україну, а десятого вже пішов воювати. Ну, а як можна було сидіти осторонь, коли дивишся, що творилося в Бучі, що вони творять. І коли попадаєш туди й розмовляєш з людьми, які були в окупації, ти розумієш, що це просто жах.
У лавах тероборони Геннадій воював на посаді водія-сапера. До січня цього року. Тоді під Херсоном рвонула російська міна, яку він знешкоджував. Чоловік утратив руки та ноги.
Геннадій, ветеран російсько-української війни:
Міна була МОН-50 - це протипіхотна міна направленого ураження. Ну, і ось, слава Богу, живий остався.
Тепер, після протезування, Геннадій хоче їздити шпиталями: підтримувати тяжкопоранених побратимів, розмовляти з ними.
Геннадій, ветеран російсько-української війни:
Я знаю, наскільки це тяжко вернутись до життя, бо перші, наприклад, години, коли я себе побачив таким, то не хотілося жити. Потім оцей бар'єр треба переступити й розуміти, що треба жити.
Поки що перебуває на реабілітації у новому центрі, який відкрився на базі однієї з одеських лікарень. Фізіотерапевт, зокрема, розм'якшує тканини, щоб у чоловіка не залишалося рубців та спайок.
Дмитро Раскін, фізичний терапевт Федерації дзюдо Одеської області:
Також дуже важливо на даному етапі робити дихальну гімнастику, а саме мобілізацію діафрагми. Цими рухами, бачите, ми одночасно підіймаємо руку і мобілізуємо ребра - розкриваємо діафрагму таким чином.
Особливість центру - тут впроваджений так званий пацієнто-центричний підхід: коли на всіх етапах лікування хворому надають різні види реабілітації: опорно-рухової системи, кардіологічної, неврологічної, психологічної. При цьому залучається потужна команда фахівців: від логопедів до судинних хірургів.
Денис Себов, гендиректор клінічної лікарні:
Для цього створюється індивідуальний реабілітаційний план - це такий лист призначень реабілітаційних послуг, який випрацьовується для кожного пацієнта окремо у рамках загального реабілітаційного маршруту. І таким чином досягається оптимальний результат для кожного пацієнта.
На озброєні новітнє обладнання. Приміром, 3D-сканером зіскановують здорову частину тіла, потім віддзеркалюють зображення на уражену ділянку, і вже потім можуть роздрукувати на 3D-принтері протез чи спеціальну накладку.
Дмитро Севастьянов, біоінженер центру реабілітації та реконструктивної хірургії:
Оскільки сканер сканує в дуже великій роздільній здатності, ми отримуємо найточніше зображення з найточнішою передачею кольору. Наприклад, в цьому випадку ми бачимо відсутність стопи, ми можемо далі оцей відсканований 3D-об'єкт взяти, домалювати і роздрукувати.
Саме по таку допомогу звернувся до лікарів ветеран війни Костянтин. Унаслідок мінометного обстрілу хлопець втратив око та травмував обличчя. Тепер хоче встановити протез та зробити силіконову накладку.
Костянтин, ветеран російсько-української війни:
Тому що якщо це не зроблю - воно заросте і я надалі взагалі не зможу з цим нічого зробити. Тому потрібно зараз це все до купи зібрати, щоб все було як було до поранення.
Для того, щоб воїни відновлювалися швидше, їх активно долучають до адаптивних видів спорту: баскетболу на візках, плавання, гольфу. Для цього лікарня інтегрувалася зі спортивним клубом людей з інвалідністю.
Василь Рибак, керівник центру реабілітації та реконструктивної хірургії:
Усі пацієнти нашої лікарні займаються спортом, спілкуються з ветеранами, з людьми з інвалідністю, які пройшли всі ці етапи - і наші члени цього клубу спортивного є менторами, є прикладом для наступних пацієнтів: як треба рухатись далі.
Пацієнтами закладу можуть стати не лише ветерани війни, а будь-хто з громадян України. Узагалі, в рамках реформи медичної галузі, такі центри реабілітації мають відкритися на базі кожної кластерної лікарні.