Олімпіада-2024 завершилась: як підтримували наших учасників у Парижі [ Редагувати ]
Олімпійські Ігри-2024 - це вже історія. Країна з гордістю зустрічає своїх олімпійців. Напередодні у столицю повернулись представники одразу кількох збірних: зі стрибків у воду, легкої атлетики, вільної боротьби та веслування. Серед них і наймолодші учасники Олімпіади. Хто так і не зміг взяти участь у змаганнях? Та як підтримували наших олімпійців у Парижі? Репортаж наших кореспондентів.
Олімпійські Ігри 2024 року завершились. До Центрального залізничного вокзалу Києва прибув потяг з наймолодшими учасниками олімпіади із супроводом тренерів.
Олексій Середа - багаторазовий призер чемпіонатів Світу та чемпіон Європи. На цьогорічних Олімпійських іграх у Парижі, у стрибках із десятиметрової вишки, посів восьме місце. А у синхронних стрибках разом із напарником став п'ятим серед інших країн. Але Олексій каже, що засмучений результатом і є чинники, які повпливали на це.
Олексій Середа, учасних Олімпійських ігор зі стрибків у воду:
Ситуація в країні - це в першу чергу. А ще напередодні я отримав травму. Упродовж 2-3 місяців я не тренувався. Були проблеми із плечем. Тобто нормально тренуватись я почав на Олімпійських іграх у Парижі.
Спортсмен каже, що відчувалась потужна підтримка вболівальниками зі сторони різних країн.
Олексій Середа, учасних Олімпійських ігор зі стрибків у воду:
У пів фіналі я робив останній стрибок і від нього все залежало. І якби я зробив його погано б, то я навіть не потрапив би до фіналу. І перед останнім стрибком я виходжу і з трибуни починають мені дуже сильно аплодувати. І потім до мене іноземці підходили та кажуть: "Ого, тебе так підтримують". Аплодували перед стрибком навіть більше, ніж після. Але в будь-якому випадку я стрибнув добре і потрапив до фіналу.
Але найрідніша підтримка у Парижі - підтримка тренерки, яка готувала всі ці роки спортсмена до світових змагань.
Тамара Токмачова, тренерка зі стрибків у воду:
Тренер завжди стрибає разом зі спортсменом. Тому що тренер знає все, що в нього болить, яка була травма та як готувався. Адже тренер тренує та загартовує на кращий результат. І це не лише в стрибках у воду, а і в інших видах спорту також.
Наймолодший учасник Олімпійських ігор - п'ятнадцятирічний Марк Гриценко, мав представити нашу країну зі стрибків у воду, але не зміг взяти участь в Олімпіаді. Це вже зрозумів у Парижі.
Марк Гриценко, учасних Олімпійських ігор зі стрибків у воду:
Здавав серію стрибків та було мені вже погано. І зрозумів, що не зміг би виступити. Після такого навіть мотивація ще більша буде.
Цього річ спортсмени повернулись на рідну землю без медалей, але кожен вдячний військовим за можливість продовжувати займатись спортом.
Ілля Целютін, головний тренер команди:
Ми робили все можливе в тих умовах, в яких це можливо робити. Тому я вважаю, що не так нам і важко вже було, як нашим захисникам, які боронять зараз нашу країну. Тому ми повинні робити максимум тим, чим ми займаємося, аби прославляти нашу країну.
Далі олімпійців чекає реабілітація та відпочинок. Аби готуватись до наступних Олімпійських ігор, що плануються у Лос-Анджелесі у 2028 році.