На Миколаївщині навчають собак для розшуку безвісти зниклих [ Редагувати ]
У кінологічному центрі Головного управління національної поліції Миколаївської області утримується 29 собак навчених на пошуки з різних напрямків. Вони допомагають правоохоронцям у розшуку людей, пошуку наркотичних засобів, вибухових речовин, зброї та боєприпасів, а також несуть службу на блокпостах. З роботою службових собак знайомилась наша кореспондентка Єлизавета Кротик.
Перша зустріч Сергія Озеряника із чотирилапим другом Громом. За шість років спільної роботи розлучались вперше.
Сергій Озеряник, молодший інспектор кінолог:
Я був у відряджені у Донецькій області. Мене не було цілий місяць. Сьогодні перший день як знову зустрівся із Громом. Дуже переживав, чи все добре, чи його годують, чи не ображають, переживав дуже сильно.
Одразу ж Сергій перевіряє, чи не втратив Гром навички.
Зараз ми з Громом продемонструємо пошук наркотичних речовин, а саме запахового імітатора метадону.
Із завданням підопічний справляється.
В колбах поміщений запах і я продемонструю, як собака його шукає та позначає. Гром, шукай. Молодець.
Гром - породи білої швейцарської вівчарки, особистий пес Сергія. Він вчив його командам на пошук з малечку.
Сергій Озеряник, молодший інспектор кінолог:
Він дуже спокійний і врівноважений, дуже добрий, він як собака-терапевт. Не кусається. Спершу я хотів навчити його по розшуку, щоб він шукав людей, але одне із завдань розшукової собаки - це затримання людини. Але він настільки добрий, що це не його, тому було вирішено навчити його шукати наркотичні речовини.
За роки роботи Сергій із чотирилапим напарником успішно відпрацював десятки завдань.
Сергій Озеряник, молодший інспектор кінолог:
Працювали ми в Миколаївському районі, там на дачній ділянці в будинку були заховані наркотичні речовини, здається, два кілограми знайшли тоді.
Пошукових собак у кінологічному центрі Національної поліції вчать у різних напрямах.
Юлія Ігнатова, інспекторка-кінологиня ГУНП у Миколаївській області:
У нашому кінологічному центрі є собаки з розшукового напряму - собаки, які розшукують безвісти зниклих, а також злочинців за їх запаховими слідами, речами, є собаки спеціального напрямку - це собаки з пошуку вибухівки, зброї та набоїв, собаки з пошуку наркотичних речовин, собаки з пошуку людських рештків, трупів - це, на жаль, дуже актуально.
Юлія Ігнатова із підопічною Гюрзою шукає вибухові пристрої та предмети вже чотири роки.
Юлія Ігнатова, інспекторка-кінологиня ГУНП у Миколаївській області:
Все, що стосується обшуків, профілактичних оглядів, повідомлень про замінування - ми все відпрацьовуємо. Все, що у своєму складі має вибухову речовину, ми знаходимо, це можуть бути вибухові пристрої, може бути просто вибухівка, може бути зброя, набої.
Зараз собачка буде шукати замінник вибухової речовини. Після того, як вона знайде, вона має позначити. Це або собака сідає, або лягає, або стоїть. Залежить від того, на якій висоті знаходиться шуканий запах.
Кінологи вчать собак до пошуку на запахових імітаторах.
Шукай. Дивіться, собака знайшла, вона вже нікуди не піде, бо вона чекає заохочення. Вона вказала носиком, де відчуває молекули шуканої речовини.
Для Гюрзи - це гра. Після вдалого пошуку отримує заохочення у вигляді улюбленої іграшки.
Юлія Ігнатова, інспекторка-кінологиня ГУНП у Миколаївській області:
Не можливо примусити собаку шукати щось, вона має хотіти це робити, а хоче вона тоді, коли грає, тому вся робота побудована на грі. Собака грає, шукає свою іграшку. Ось вона вже її не відпускає. Дуже важко в неї її забрати.
Нині у кінологічному центрі працює 12 кінологів та 29 службових собак.