Британець подолав 3000 км на велосипеді для допомоги дітям в Україні [ Редагувати ]
Щоби добратися з Великої Британії до України на велосипеді герою наступного матеріалу знадобилося 12 днів. Щодня по 10 годин в дорозі долав британець Ет Тапп. Одночасно збирав кошти для українських дітей, що постраждали від війни. Напередодні перетнув словацький кордон. І в Ужгороді зустрівся з нашою знімальною групою.
Спочатку Англія, потім Франція, Бельгія, Люксембург, Німеччина.
А ще Чехія, Польща, Словаччина і нарешті Україна.
3 тисячі км із Великої Британії через 8 країн Європи Ет Тапп на своєму велосипеді їхав 12 днів разом із двома друзями з Австралії. Щодня англієць долав близько двохсот п'ятдесяти км. Свою поїздку знімав на відео, розповідав всьому світу, чому відправився в Україну.
Ет Тапп, житель м. Шеффілд (Велика Британія):
Є три причини, чому я приїхав в Україну. Перша - це підтримати українського народу. Друга - я приймав у себе вдома сім'ї з України. Тож я захотів приїхати й побачити, де вони живуть, познайомитися з їхньою культурою. І третя - це збір коштів на благодійність для організації "Голоси дітей".
Чоловік - досвідчений велосипедист. Свого часу здійснив велоподорож Америкою, проїхавши 7 тисяч км. Тому до дороги довго не готувався. З собою взяв тільки найнеобхідніші речі.
Ет Тапп - житель м. Шеффілд (Велика Британія):
Тож у мене є тільки комп'ютер, щоб показувати маршрут. Є освітлення, трохи їжі. Трохи одягу, зубна щітка, сандалі. Є деякі ліки та кілька речей на випадок, якщо проколеться шина або трапиться якась проблема з велосипедом, щоб я міг його полагодити.
Цей чоловік проживає у місті Шеффілд, що у Великій Британії. Від початку повномасштабної війни прийняв у себе вдома 3 родини переселенців з України. Своєю поїздкою прагне показати, чому важливо допомагати українцям.
Ет Тапп, житель м. Шеффілд (Велика Британія):
Ми думаємо про вас в Україні й дбаємо про вас. Ми хочемо перемоги для України й миру. І я хотів показати людям у себе вдома, що ця війна в Україні близька до нас, до Англії. Ось, я сів на велосипед і можу ним дістатися. Люди повинні розуміти, що ця війна - близько.
Валерія - одна з тих, кого прийняв Ет у своєму домі у перші дні повномасштабного вторгнення. Разом з 10-місячною донечкою жінка виїхала в Англію. Шукала житло. А Ет тоді волонтерив і запропонував прихисток.
Валерія, жителька міста Мукачева:
Я з ним поспілкувалася, мій чоловік з ним поспілкувався по відеозв'язку, ми бачили, що це цілком серйозна людина, і він дійсно хвилюється за українців.
Валерія згодом повернулася в Мукачево та запросила Ета при нагоді відвідати Закарпаття. Через 2 роки чоловік вирішив свою відпустку провести саме в Україні. І приїхав сюди не з порожніми руками.
Ет Тапп, житель м. Шеффілд (Велика Британія):
Ми плануємо зібрати 12 000 євро. Наразі у нас є близько 6 000 - 7 000 євро. Тож вже зібрано багато коштів, і щодня все більше людей дізнається про нашу діяльність і роблять пожертви.
Десятки жителів з різних країн донатили, а ще залишали свої підписи на прапорі України, який чоловіки везли з собою. Та збір триває. Власне, які і мандрівка. Як тільки до Ужгорода доберуться товариші Ета, подорож планують продовжити.
Ет Тапп, житель м. Шеффілд (Велика Британія):
Мій план - відпочити тут кілька днів. А потім, якщо буде безпечно і можливо, я хотів би дістатися до Києва та приїхати до Дня Незалежності.
Чоловік переконаний, увесь світ має об'єднатися в боротьбі з ворогом і вірить, що спільна перемога вже близько.
Ет Тапп, житель м. Шеффілд (Велика Британія):
Слава Україні!