У Рівному працює другий в Україні центр каністерапії [ Редагувати ]
Центр каністерапії, де безоплатно надають психологічну допомогу усім, хто постраждав від війни, вже два місяці працює у Рівному. На відвідувачів очікують спеціалісти та чотирилапі терапевти. Чи багато пацієнтів у хвостатих помічників та як відбуваються сеанси - розкажуть мої колеги.
Ось так розпочинається груповий сеанс із чотирилапими терапевтами. Собаки знайомляться з пацієнтами, а ті дають їм смаколики.
А далі долучається психолог. Усе відбувається у формі гри.
Сьогодні заняття проходить разом з собакою Кендіс породи королівський пудель.
Повне її ім'я Емерей Ведета Фьюмакеро. Дома вона просто Кендіс, і тут вона, звичайно, просто Кендіс, в перекладі з англійської "цукерка".
Кендіс - неодноразова переможниця міжнародних виставок. Аби стати собакою-реабілітологом пройшла навчання і склала іспит на профпридатність. У каністерапії - вже чотири роки.
Тетяна Ковальчук, кінологиня, директорка центру каністерапії DOCADOG:
Їй подобається контакт, і їй, звичайно, подобається, коли її пригощають смаколиками. Тому відповідно вона з великим задоволенням іде до людей. Вона любить виконувати різні команди.
Власниця Кендіс Тетяна Ковальчук - першою в Україні запровадила терапевтичні сеанси з собаками ще у 2013-му. Віднедавна очолила Центр каністерапії у Рівному. Його створили, щоб допомагати тим, хто постраждав від війни.
Тетяна Ковальчук, кінологиня, директорка центру каністерапії DOCADOG:
Наш центр надає безкоштовну психологічну допомогу, реабілітаційну допомогу і дефектологічну всім, хто постраждав від війни. Найперше це, звичайно, наші військові, наші ветерани, їхні сім'ї. Також внутрішньопереміщені особи.
Тетяна прийшла до центру, щоб побороти тривожні стани. Жінка - двічі переселенка. У 14-му перебралася з Шахтарська до Вугледара. А у 22-му покинула рідну Донеччину. Там залишилася її донька-поліцейська.
Світлана, переселенка із Вугледара:
Там нічого вже не вціліло. Там всі будинки пошкоджені, зруйновані. Повертатися нема куди. Моя доня зараз на війні через роботу, місто Курахове, зараз там дії воєнні, і я дуже сильно переживаю через це і молюся Богу, щоб все було добре.
Такі заняття, розповідає психологиня, допомагають боротися з негативними впливами війни.
Оксана Абрамова, психологиня Центру каністерапії:
Більшість занять на відновлення ресурсів, на навички емоційного відновлення для того, щоб люди могли прожити ці важкі події, допомогти собі відновитися і допомагати іншим відновлювати свої емоції.
У тандемі із собаками психологу простіше працювати. Внутрішній стан пацієнта хвостаті медики розпізнають першими - пояснюють фахівці. І тоді вже легше розробити програму для реабілітації.
Олена Бондарчук, кінологиня, адміністраторка Центру каністерапії:
Наші собаки ідеально підходять під цю роботу, тому що вони вміють говорити своїм тілом, і ми його розуміємо. Наші собаки прекрасно показують, коли дитині не комфортно, дитина не хоче. Собака може перекрити дитину і не пустити нас зараз.
За два місяці роботи до цього центру звернулося вже понад пів тисячі людей. Марина Павлюченко з Донецька. У Рівне приїхала ще у чотирнадцятому і вже десять років дбає про таких самих переселенців.
Марина Павлюченко, голова громадської організації "Всеукраїнське об'єднання переселенців":
Такі центри дуже важливі, тому що люди починають знову жити. Повертаються до життя і відволікаються від всього, що відбуваються і спілкуються, знаходять своє коло спілкування, і це дуже добре.
Центр каністерапії у Рівному став другим в Україні. Перший запрацював у столиці торік у жовтні. Реалізувати проєкт допомогли іноземні партнери. У планах - відкриття ще кількох таких осередків, аби допомогти якомога більшій кількості людей.