В Ужгород прибув евакуаційний потяг з Донеччини [ Редагувати ]
Евакуаційний потяг із Донеччини зустріли у Мукачеві. До міста люди з небезпечного регіону їхали майже добу. Серед пасажирів - зо пів сотні жінок, дітей та пенсіонерів. Мар'яна Мартин розкаже далі.
Дитячий одяг, засоби гігієни та харчування - це те, що жінка передовсім узяла з собою в дорогу зі Слов'янська до Мукачева. Добиралася евакуаційним потягом разом зі своїми шістьма дітьми, а ще кішкою та собакою. Багатодітна мати каже: боялася вирушати майже за 2 тисячі кілометрів від дому, та залишатися в ньому вже було небезпечно.
Олена - жителька м. Слов'янськ:
Страшно. Кожну ніч бахкає сильно, і діти бояться. Сиділи в очікуванні дива, але вже нема чого чекати.
Постійно під обстрілами окупантів і місто Новогродівка, звідки приїхала Оксана.
Оксана - жителька м. Новогродівка:
Наразі в нас дуже небезпечно. Зовсім небезпечно. Не можна ні сидіти, ні стояти, дуже важка ситуація в нашому місті. Ми сиділи до останнього.
Цим потягом із Донецької області волонтери вивезли понад пів сотні жителів. Автобусами доправляли їх із різних міст до Покровська, а там уже чекав поїзд на Мукачево.
Семен Мартин - координатор транспортного проєкту "Гуманітарна місія проліска":
Для того, щоб долучитися до евакуації, населення має звернутися до адміністрації громади на своєму рівні. Після формування переліку осіб, ми його отримуємо, подаємо транспорт, який вже проводить евакуацію осіб. За цей місяць "Гуманітарною місією проліска" було евакуйовано понад 1400 осіб.
Волонтери супроводжували переселенців та зустрічали на місці прибуття.
Далі приїжджих чекає поселення на Закарпатті у місцях тимчасового перебування у громадах Рахівщини та Хустщини.
Наталія Лакатош - директор Закарпатського центру соціальних служб:
Ці місця облаштовані, з ремонтами, з технікою, з усіма зручностями, умовами. На місці також працюють наші соціальні служби, здійснюється оцінка потреб, все робиться для того, щоб громадянам було спокійно, щоб вони могли заспокоїти свій стан, перебувати в безпеці.
Люди схвильовані, адже починати нове життя далеко від рідного дому - непросто. Однак атаки на Покровському напрямку останнім часом істотно почастішали. Є серйозна загроза для життя і дорослих, і дітей. Тому волонтери й далі вивозять жителів прифронтових районів. Але самі евакуйовані вірять, що невдовзі зможуть повернутися до рідних осель.