Таємничий Джеймс Коломіна розкрив секрети своїх скульптур у Києві [ Редагувати ]
Француз Джеймс Коломіна, якого називають "Бенксі у скульптурі" створив уже третю скульптуру в столиці. Автор працює потайки й приховує своє обличчя, а його інсталяції по всьому світові торкаються болючих тем - війни, несправедливості, ядерної загрози та вразливості нашого світу.
Що Коломіна хотів сказати своїми київськими скульптурами та що ще планує встановити в українській столиці? - наші кореспонденти дізналися від самого митця.
Соняшники - це сильний символ для України. І в цей день Незажності України я хотів вшанувати сміливість та стійкість українського народу. Цим твором я віддаю данину його силі та рішучості побудувати краще майбутнє.
Він приховує своє обличчя та не щедрий на інтерв'ю. Проте його провокативні стритарт роботи, відомі у всьому світі. Але для глядачів "Інтера", французький скульптор Джеймс Коломіна розповів про свою нову інсталяцію у Києві, що днями з'явилася на постаменті знесеного пам'ятника Щорсові на бульварі Шевченка. Це дівчинка, яка збирає соняшники на спорожнілій тумбі. Митець, якого за стиль та непублічність називають "Бенксі в скульптурі", уважно стежить за ситуацією в Україні й захоплюється мужністю українців. За словами автора, його скульптура символізує відновлення і надію.
Джеймс Коломіна, скульптор:
Вибравши цей порожній п'єдестал, я хотів відзначити поворотний момент, історію, яка змінюється. Епоха Миколи Щорса символізує епоху домінування та контролю, а маленька дівчинка з соняшниками навпаки символізує майбутнє, зростання і мир.
Це вже друга скульптура Коломіни у Києві. Напередодні головного національного свята на стіні Головпоштамту, у самому серці столиці, з'явилася інша інсталяція. Ідея зобразити хлопчика, що малює український герб, каже митець, виникла, коли він побачив сміливість молодих українців, зокрема під час революції Гідности. Ця робота називається "Посланець".
Джеймс Коломіна, скульптор:
Вона символізує голос нового українського покоління. Покоління, яке постає, щоб написати нове майбутнє своєї країни. Можна сказати, що ця дитина, яка виникає зі стіни - це посланець миру та спротиву. А тризуб, який вона малює - це знак гордості та національної ідентичності.
У своїй творчості Коломіна порушує гострі теми потворності війни, соціальної несправедливості, захисту довкілля. Часто це невеликі елементи, які доповнюють вже наявний урбаністичний пейзаж, фігурки дітей, головно пофарбовані в червоне - колір, що за словами митця, одночасно символізує пристрасть, небезпеку та негайність. Ці скульптури змушують замислитися про вразливість нашого світу. Коломіна підтримує Україну від початку великої війни. У 2022-му в пісочниці Центрального парку Нью-йоркського району Манхеттен він встановив криваву фігурку путіна верхи на іграшковому танку.
Джеймс Коломіна, скульптор:
Ідея зобразити Путіна на іграшковому танку прийшла мені в голову під час роздумів про абсурдність і жорстокість війни. Розмістивши його на ігровому майданчику, я хотів посилити повідомлення. Я хотів показати, наскільки його жага влади відірвана від людської реальності. Це викриття його імперського божевілля та повної зневаги до людського життя.
У Києві ж Джеймс Коломіна загалом має задум встановити 5 інсталяцій.
Джеймс Коломіна, скульптор:
Наступні скульптури також стануть символами миру, солідарності та опору несправедливості. Кожна інсталяція - це можливість для мене висловити свою підтримку українському народові та нагадати світові про важливість цієї боротьби.