У Києві розгорнули "Пункти незламності" через проблеми в енергосистемі [ Редагувати ]
У Києві через складну ситуацію в енергосистемі розгорнули "Пункти незламності". Оскільки кияни через запроваджені екстренні графіки вимкнень не встигають повністю підзарядити свої електронні пристрої. Михайло Манилюк бачив, як облаштовані столичні "Пункти незламності" та чи приходять туди люди.
Світлана прийшла в "Пункт незламності" підзарядити телефон. Каже -- вдома світла немає, а треба бути постійно на зв'язку.
Світлана, жителька Києва:
Зранку була працювала, а це вже півдня пройшло, і сів телефон. Вимушена була зупинитися поки є можливість, бо невідомо, коли буде світло.
Після того, як у понеділок росіяни здійснили чергову масовану атаку по Україні, зокрема, й енергетичних об'єктах, у компанії "Укренерго" знову вдалися до екстрених відключень світла. Щоби в час, коли по домах немає електрики, люди могли підзарядити телефони чи попити води, по всьому Києву розгорнули "Пункти незламності". Ось цей розташований в Оболонському районі міста.
Вероніка Безлер, директор Центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю Оболонського району Києва:
У нас постійно вже два роки працює "Пункт незламності". Він був законсервований, але сьогодні все було розконсервовано, тому що Ви бачите, вже є люди, дуже багато людей приходять для того, щоб зарядити телефон.
Усім охочим тут енергію роздає ось такий дизельний генератор.
Вероніка Безлер, директор Центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю Оболонського району Києва:
Ми вмикаємо саме, коли є відвідувачі. З досвіду минулого року ми вмикаємо, наприклад, там раз в годину, і люди чекали, зібралось там десять-п'ятнадцять чоловік, ми увімкнули, всі зарядили гаджети. Тому що не завжди є потреба, щоб він постійно працював.
У Центрі реабілітації дітей та молоді з інвалідністю є також укриття - там можна сховатися під час повітряної тривоги.
Вероніка Безлер, директор Центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю Оболонського району Києва:
Наші діти вже звикли до укриття, і ми облаштували їм такі зони за віком і ігрові. Ви можете побачити у нас тут є ігровий футбол, діти люблять, трошки знімають напругу. Це у нас кімната для самих маленьких наших клієнтів.
Лише в Оболонському районі Києва діють понад сотню "Пунктів незламності" - звітують в райадміністрації. У кожному - запевняють посадовці - вже готові приймати всіх, кому треба зарядити гаджет чи попрацювати.
Кирило Фесик, голова Оболонської районної державної адміністрації Києва:
Здебільшого це заклади освіти, ЖЕКи, спортивні школи й так далі. Вони забезпечені всім необхідним - це генератори, павербанки, запаси технічної води, запаси їжі, запаси питної води. І більшість з них має забезпечений автономний інтернет, систему, яка працює без світла.
А це вже Лівий берег столиці. Дарницький район. За даними посадовців, тут також відкрито понад сто "Пунктів незламності". Ось цей ми знайшли в одній з гімназій.
Микола Калашник, в. о. голови Дарницької районної державної адміністрації Києва:
Період вимкнення світла був нетривалим, а вранці всі встигли зарядити всі свої пристрої, і завдяки енергетикам в принципі все швидко відновилося, але майже весь район сьогодні був знеструмлений. Людей було небагато, але вони приходили. В нас на період довготривалого вимкнення живлення також передбачені різні кімнати за призначенням.
Ігровий простір, кімната матері й дитини, пункт надання першої медичної допомоги та місця для відпочинку.
Микола Калашник, в. о. голови Дарницької районної державної адміністрації Києва:
Це є зона для маломобільних груп населення, у разі необхідності вирівняти спину, тут є також меценатами надані розкладні ліжка, матраци, каримати, мати. В спортивній залі, якщо буде велика кількість людей, лягти відпочити.
У гімназії також є укриття, де люди напередодні ховалися під час ворожої атаки.
Людмила Орішак, заступниця директора гімназії:
Сьогодні переважно люди зранку були в укритті, тому що Пункт незламності знаходиться на першому поверсі, там вікна. А переважно люди знаходилися в укритті, було доволі багато людей з прилеглих будинків. Близько ста осіб було, тому що довготривала була тривога. Дітки тут спали.
Загалом, за даними міської військової адміністрації, у Києві відновили роботу близько тисячі "Пунктів незламності". Інформацію про їх розташування можна знайти у застосунку "Дія", на сайтах органів місцевого самоврядування та на порталі "Пункт незламності".