Підвищення податків в Україні: у Раді розповіли, на скільки зросте ПДВ і військовий збір [ Редагувати ]
Представники Міжнародного валютного фонду, які прибудуть до Києва цього тижня, підштовхуватимуть Україну до прискорення девальвації гривні, зниження відсоткових ставок і нарощування зусиль зі збору податків та їх підвищення.
Аби в державному бюджеті зайшовся дебіт з кредитом, українській владі доведеться підвищити податок на прибуток. Інакше уже у жовтні виникнуть проблеми з виплатою зарплат військовим. Про це в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" заявила народна депутатка від "Слуги народу", членкиня Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Ольга Василевська-Смаглюк.
"Верховна Рада не проголосувала навіть найлегші податки реформи, які пропонував уряд від початку. Якщо ви пам'ятаєте, декілька місяців назад законопроект про підвищення податків був ще більш жорстким, але під тиском бізнесу, народу уряд переглянув деякі ініціативи і зробив такий поблажливий законопроект, де ішлося здебільшого про підвищення військового збору та впровадження військового збору для ФОПів до 5%.
Чому забракло голосів? Як на мене, політика та суспільна думка завадили це зробити, хоча у середині вересні ми у середині вересня не зможемо фінансувати утримання наших військових, тому що грошей у бюджеті немає. Відтак політичні ігрища (це моя особиста думка) завадили додати ще два голоси для того, щоб цей законопроект хоча б у першому читанні був проголосований.
Крім цього, спірним пунктом, який також став пересторогою для успішного голосування стало те, що уряд і Національний банк відмовилися від збільшення податку на прибуток банків до 50%. Тобто вдвічі.
Люди з нашого комітету справедливо вважають, що банки, які отримують надприбутки, можуть заплатити більше... Апелює НБУ та уряд до того, що банки поставили умову, що якщо їм збільшать до 50% цей податок на прибуток, то вони не вийдуть на аукціони та не куплять ОВДП.Тобто не позичать державному бюджету гроші...
Притомні люди говорять про те, що нам не вистачить тих податків і зборів, які ініційовані в проваленому законопроекті, і кажуть про те, що підвищення ПДВ буде неминучою необхідністю для ого, щоб збалансувати наш бюджет. Тому МВФ у цьому плані не якийсь новатор, говорив і бізнес про те, що його краще підвищити - ПДВ як непрямий податок для того, щоб заплатили власне всі.
Уряд і депутати хотіли цього уникнути і покласти додаткове навантаження все-таки більше не на пенсіонерів, які купують молоко, хліб і платять це збільшене ПДВ у магазині, а на тих, хто веде бізнес, хто отримує зарплати шляхом підвищення військового збору.
Зараз готується ряд інших механізмів для того, щоб збалансувати бюджет навіть без цих ухвалених у Верховній Раді ініціатив про збільшення військового збору.
Уряд вийде до банків з проханням купити українські ОВДП, тобто позичити гроші державі. І другий момент - це секвестр тих програм, які е використовують достатньо ресурсу закладеного", - розповіла Ольга Василевська-Смаглюк.