Учень створив мініпожежну частину вдома: як хобі допомогло з вибором професії [ Редагувати ]
Арсеній Біланич з Ужгорода змалку захоплювався фахом пожежника. Часто навідувався в гості до вогнеборців Ужгорода на роботу, а згодом почав збирати кошти та навіть облаштував вдома пожежний куток. У свої 17 уже бував на пожежах і навіть зміг самостійно загасити займання чагарників неподалік дому. Як дитяче захоплення допомогло визначитися із вибором професії - дізнавалися мої колеги.
Арсеній Біланич - майбутній пожежник:
Штани пожежні, курточка німецька, пожежний ремінь з карабіном.
Цю форму пожежника 17-річний Арсеній Біланич з Ужгорода придбав за власні гроші. А ще в його домашньому арсеналі є різні пожежні рукава, ремінь та вогнегасники. У підвалі багатоверхівки, в якій мешкає, хлопець створив мініпожежну частину.
Арсеній Біланич - майбутній пожежник:
Ось тут я облаштував собі пожежний куточок, маю свою форму, сам на неї заробив, купив все обладнання. Маю пожежні рукави 25 діаметру, і для первинного гасіння пожежі 19 рукави. Повне обладнання коштувало до 11 тисяч, також з касками.
Школа, у якій навчався Арсен, неподалік пожежної частини Ужгорода. Часто, ідучи на навчання, він задивлявся на великі машини вогнеборців. Згодом почав цікавитися роботою рятувальників.
Арсеній Біланич - майбутній пожежник:
Мене приваблювали пожежні машини, тоді вони ще старі були. Но мене дуже це приваблювало. І якось так з дитинства захопилось, завертілось, і я почав навідуватися в пожежну частину.
І навіть почав відстежувати новини. Щоби спостерігати, як вогнеборці працюють на місцях надзвичайних ситуацій.
Наталія Батир - речниця ГУ ДСНС у Закарпатській області:
Під час однієї з пожеж наші вогнеборці побачили 15-річного Арсена, який намагався дізнатися все, що роблять вогнеборці, він намагався якимось чином допомогти, звичайно, це дитина, ми його не допустили до гасіння, однак йому було все цікаво. Після цього ми запросили його в пожежний підрозділ. Він прийшов, і розпитував майже за все. Згодом ми почали проводити з ним майстер-класи.
Тепер майстер-класи влаштовує і сам Арсен. Чи не щотижня одягає свою форму - і для малечі Ужгорода проводить уроки правил пожежної безпеки.
Це вогнегасник порошковий, він застосовується на ранніх стадіях, гасить він порошком.
Мати хлопчика розповідає, спершу захоплення сина не сприйняла серйозно. Але згодом зрозуміла: у сім'ї підростає майбутній рятувальник.
Наталія Гумен-Біланич, мама юного пожежника:
Почав купувати форму, ми були з чоловіком дуже здивовані, ну навіщо тобі, ну, каже, я не знаю, я б хотів. Повна комплектація вже готова, і коли було дійсно кілька моментів таких курйозних у нас цього року, виникла пожежна небезпека, чагарники в нас загорілися, сухий пеньок теж почав тліти, і він швидше ніж пожежники спрацював, зразу форму свою одягнув.
У родині Біланичів пожежників досі не було, та вже невдовзі з'явиться. Адже за кілька днів хлопець вирушає на навчання за омріяною спеціальністю.
Арсен Біланич - майбутній пожежник:
Планую вивчитися на пожежника і працювати вже тут пожежником. Другого нічого не бачу, тільки в цьому напрямку бачу і все.
Арсен добре розуміє всі виклики обраної ним професії. І переконаний: своїх учнів та наставників-рятувальників не підведе.
- Чекаємо тебе, коли до нас прийдеш після навчання, досягай знань, успіхів! - Дякую.