Не бояться полум’я: жінки Черкащини стали пожежницями [ Редагувати ]
Проблема аномальної спеки - масштабні пожежі. Нині більшість регіонів країни з найвищим ризиком пожеж.
Поряд із професійними вогнеборцями у цей час стоять і добровільні пожежні команди. У селі Благодатному на Черкащині там тепер не лише чоловіки, а й жінки. Як працюють? Репортаж Ірини Васюри.
Інна Мовчан проводить нас до своєї шафки з формою. Саме звідси починається робота добровольців. Перший виїзд на пожежу в церкву, каже жінка, пам'ятає і досі.
Інна Мовчан, учасниця добровольчої пожежної команди:
Максим Іванович махає, ми біжимо, там то те зроби, то те, ми спочатку по його вказівках, а потім вже, як хлопці потушили, начали розбирати завали. То вже стали розбирати ці завали, стали робити те саме, що роблять хлопці.
Ліна Кононець працює в місцевому старостаті, але за потреби швидко стає до роботи як доброволець пожежної команди. Тендітна жінка за кілька місяців навчилася вправно володіти майже усіма інструментами рятувальників. Про її рішення долучитися до такої важливої справи першим дізнався чоловік, він зараз на передовій.
Ліна Кононець, учасниця добровольчої пожежної команди:
Він підтримує мене в цьому: тільки я сказала - він зразу підтримав. Абсолютно не жалкую, тільки навчатись, тільки вперед. Бувають такі моменти, що дуже багато викликів, не всі життєві ситуації, що не всі на місці, а якби більше людей, то нам простіше.
Команда добровольців у цій громаді працює із 22 року, у селі Благодатному складається з семи осіб, троє з яких - жінки. Вони виїздять не лише на пожежі, а й на інші надзвичайні ситуації у своєму селі та навколишніх садових товариствах. Головне завдання - зупинити поширення вогню до прибуття фахівців.
Потреба у добровольцях виникла після того, як кількох членів команди мобілізували, розповідає Максим Масюк. Каже: жінки працюють нарівні з чоловіками й швидко вчаться. У цій справі їх підтримують професіонали.
Максим Масюк, керівник добровольчої пожежної команди:
Пожежні автомобілі нам надали ДСНС наший, який нам постійно допомагає і проводить нам навчання, розповідає, як працювати й діяти в надзвичайних ситуаціях. Є взаємодія, бо ми як розпочинали діяльність, все було нове і не знали як.
Нині команда подала заявку на участь у грантовій програмі для модернізації своєї пожежної частини. А ще мріють, щоб більше людей брали участь у такій добровільній ініціативі, чекають тут і на жінок.
Інна Мовчан, учасниця добровольчої пожежної команди:
Чоловіки там, ми тут. Буває, нема навіть з ким дітей залишити. Це як поклик душі й наш обов'язок.