На eHealth-саміті в Києві презентували пристрої для моделювання протезів [ Редагувати ]
У Києві на eHealth Summit презентували цифрові досягнення в медицині. Там розповіли про трансформацію медичних програм та апаратів за шість останніх років. Про модернізацію розкаже Валерія Глущенко.
Це 3D-модель пацієнта, це прилад, який сканує пацієнта.
Новітня технологія швидкого виготовлення протеза.
Це МдФ принтер. Розплавлює нитку на 245 градусів Цельсія.
3D-принтер створює протез усього за годину. Прилади старого зразка це роблять вдесятеро довше. Аркадій Богдан - технічний керівник лабораторії центру протезування і реабілітації у Львові. Каже, завдяки новітнім технологіям за добу можуть виготовити не один десяток моделей протезів.
Аркадій Богдан, технічний керівник лабораторії 3D-друку:
Обладнання ми закупаємо закордоном та програмне забезпечення теж закордонне. Але все це знаходиться у Львові. Якщо робити замовлення із-за кордону, то іноді час доставки виробу може займати місяці. Оскільки ультраприймач - це виріб, треба мати вже зараз, тому що він використовується під час реабілітації пацієнта. Якщо місяці чекати, то пацієнт може вже змінитися і цей приймач вже не підійде.
Новітні пристрої, і не лише для моделювання протезів, презентували на eHeаlth-саміті в Києві.
Комп'ютерна програма зі штучним інтелектом, що може прогнозувати передчасну втрату зору. Апарат МРТ, що без участі лікаря може аналізувати, чи є гематоми в організмі людини після мінних травм. Розумний макет людини, який повністю повторює анатомію тіла. Спеціальні апарати для дистанційної участі хірургів під час операції за допомогою відеозв'язку.
Марія Карчевич, заступниця міністра охорони здоров'я України з питань цифрового розвитку:
Попри воєнний стан, зміни в цифровій медицині все одно тривають. В тому числі ми продовжуємо цифрові рішення, аби медпослуги були зручні для наших пацієнтів.
Наталія Гусак, голова НСЗУ:
Сучасні цифрові рішення в електронній системі охорони здоров'я - це не тільки про мільйони запитів та інструментів, які надають медичну допомогу. Це телемедицина, це заключення декларації.
На саміті презентували також проєкти, що нині є в розробці. Серед них - мобільний додаток, який виконує функції особистого кабінету пацієнта.
Віктор Ляшко, Міністр охорони здоров'я України:
Можна собі обрати сімейного лікаря, змінити це вкрай важливо, бо багато ВПО. Це все можна буде робити самому.
Спрощення процедури усиновлення, висновків лікарів щодо стану здоров'я пацієнтів у стаціонарі, отримання медичних довідок для водіїв. Усі ці нововведення зараз в розробці. У Міністерстві охорони здоров'я переконані: свого часу вони неодмінно спростять і пришвидшать роботу медиків, а відтак і процес лікування.