Засновник "Ескулаб" Сергій Дядюшко: "Моя мета - зберегти "Ескулаб" у працюючому режимі" [ Редагувати ]
Мережа лабораторій “Ескулаб” була заснована у 2009 році Станіславом Луговським і Сергієм Дядюшком. В 2017 році до них доєднався Денис Мельник, який став третім співвласником компанії. За п’ятнадцять років роботи “Ескулаб” увійшов у ТОП-3 медичних лабораторій України та у десятку найбільших платників податків у Львівській області. Причин для такого успіху було багато: від ефективного керування компанією з боку Дядюшка до широкого та унікального списку аналізів, які проводила лабораторія. Але два роки тому розквіт компанії призупинився: “Ескулаб” опинився в епіцентрі конфлікту за участі своїх співвласників — Сергія Дядюшка з одного боку і Станіслава Луговського та Дениса Мельника з іншого.
Дядюшко був єдиним із співзасновників “Ескулабу”, хто на початку війни прийняв рішення залишатися в Україні
Конфлікт між трьома співвласниками “Ескулабу” розпочався навесні 2022 року, коли Луговський покинув країну на приватному літаку. Денис Мельник одразу висловив аналогічний намір. “На початку повномасштабного вторгнення кожен українець зрозумів, ким він є, хто є хто. Дехто допомагає ЗСУ, воює, переймається щодо війни, бо розуміє, що це питання колективної безпеки. Це громадянський обов'язок свідомої людини, патріота. А дехто вирішує перечекати ці моменти, будучи за кордоном”, — так Сергій Дядюшко прокоментував в ефірі телепрограми “Особистість” вибір своїх бізнес-партнерів. І нагадав, що був єдиним з керівників компанії, хто озвучив чітке рішення залишитися в Україні за будь-яких умов. Та зберегти “Ескулаб” у працюючому режимі.
Найперша суперечка між акціонерами виникла щодо виплати зарплат працівникам підприємства, загальна кількість яких тоді сягала майже півтори тисячі. Аргументуючи це вірогідністю швидкого програшу у війні, Луговський та Мельник відмовилися виплачувати зарплату усьому трудовому колективу, закривши заборгованість вибірково перед кількома співробітниками. В результаті цього Дядюшко прийняв рішення самостійно виплатити заробітну плату всім іншим працівникам “Ескулабу” з власних коштів. Він стверджує, що факт вибіркової виплати зарплат Мельником та Луговським відображений у документації компанії, що може бути використана у суді.
Журналісти довели, що опоненти розміщують у ЗМІ публікації з метою дискредитації Дядюшка за гроші
Нещодавно українські журналісти навели докази того, що хвиля публікацій у ЗМІ зі спробою дискредитації Дядюшка має комерційну основу, а також оприлюднили хронологію конфлікту в “Ескулабі”. Зокрема було зазначено, що у 2023 році Луговський і Мельник здійснили спробу переоформити на себе частку Дядюшка і вивести його зі складу акціонерів. На установчі збори Дядюшка покликано не було. Згодом під тиском було змінено статут підприємства. Зважаючи на порушення законодавства, 9 серпня цього року Господарський суд Львівської області виніс рішення про скасування нової редакції статуту “Ескулабу” та відновлення попередньої, що діяла до втручання рейдерів.
Після цього Мельник і Луговський, незадоволені судовим рішенням, організували прес-конференцію, на яку, як і на установчі збори, Дядюшка не покликали. Цей захід був детально проаналізований експертами; вони виявили низку системних порушень та маніпуляцій, які були озвучені спікерами. А також кілька спроб поставити під сумнів об'єктивність винесеного рішення. Лише однією фразою про втручання суду у корпоративну діяльність Денис Мельник порушив низку законів України, серед яких ст. 129 Конституції України та ст. 6 Закону України “Про судоустрій та статус суддів” щодо неповаги до суду чи судді.
У скандалі з "Ескулабом" фігурує прізвище ректора ЛНУ Володимира Мельника
Цікаво, що у скандалі з "Ескулабом" фігурує прізвище ректора ЛНУ імені Івана Франка Володимира Мельника, який є батьком Дениса Мельника. Видання УНІАН у своїй статті від 5 вересня цього року пише: “Показово, що методи ректора ЛНУ ім. Івана Франка фактично перейняв його син Денис Мельник, який намагається у змові зі своїм партнером Станіславом Луговським переписати на себе частку мережі лабораторій "Ескулаб", яка належить Сергію Дядюшку”. Нагадаємо, це той самий ректор, що за часів війни забажав отримати 22 мільйони гривень з державного бюджету України на ремонт басейна.