Україна отримала 23 автомобілі "швидкої" за підтримки США та Німеччини [ Редагувати ]
23 реанімобілі вирушили в медзаклади прифронтових регіонів. Їх передали українським лікарням представники Всесвітньої організації охорони здоров'я. Доправлення цих "швидких" в Україну профінансували Агентство США з міжнародного розвитку та уряд Німеччини.
Кожен з цих автомобілів, що надані Україні міжнародними партнерами, ніби мінівідділення інтенсивної терапії.
Ганс Анрі П. Клюге, директор Європейського регіонального бюро ВООЗ:
Через війну наша підтримка сфери охорони здоров'я України значно розширилася. Зокрема, говоримо про команди екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Міністерства охорони здоров'я. Сьогодні передаємо 23 автомобілі "швидкої" допомоги з відділеннями інтенсивної терапії для перевезення важких пацієнтів.
Апаратура дозволяє підтримувати життя пацієнтів у найкритичніших станах, кажуть міжнародні донори. "Швидкі" оснащені найсучаснішими засобами життєзабезпечення, зокрема дефібриляторами, апаратами штучної вентиляції легенів, обладнанням для подачі медичного кисню, ношами для транспортування важкопоранених пацієнтів.
Джулі Е. Конен, директорка місії Агентства США з міжнародного розвитку:
Сполучені Штати рішуче підтримують Україну, зважаючи на жорстокі та незаконні атаки росії на українську інфраструктуру та її народ. Зокрема, підтримуємо медичний сектор, медпрацівників - хоробрих людей, які працюватимуть на цих швидких. Крім того, допоможемо забезпечити стабільність електричної мережі, щоби лікарні залишалися освітленими й теплими та могли функціонувати.
Віктор Ляшко, міністр охорони здоров'я України:
російські терористи з кожним днем прицільніше б'ють автомобілі. Близько 600 автомобілів екстреної допомоги були викрадені, пошкоджені, виведені з ладу, повністю зруйновані.
Автівки вже розподілені між регіональними Центрами екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Донецької, Запорізької, Харківської, Дніпропетровської, Одеської та Сумської областей.
Маркус Колль, керівник відділу Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні:
Доправлення автомобілів "швидкої" допомоги - лише один із прикладів допомоги Німеччини. Нещодавно ми запустили проєкт інтернаціоналізації партнерств між клініками. Наразі вже 30 німецьких та 70 українських лікарень тісно співпрацюють для нарощування потенціалу. Українські медики вчаться у німецьких, а ми - на українському досвіді. Це дуже плідна співпраця.
Загалом з початку великої війни донори передали Міністерству охорони здоров'я близько ста сорока автомобілів невідкладної допомоги.