КНДР показала фотографії заводу зі збагачення урану для ядерної зброї [ Редагувати ]
Диктатор КНДР Кім Чен Ин відвідав Інститут ядерних озброєнь, під час якого ознайомився "зі станом виробництва ядерних зарядів та поточного виробництва ядерних матеріалів". Про це повідомило Державне північнокорейське агентство ЦТАК.
Він також "оглянув пункт управління на базі зі збагачення урану" та ознайомився з управлінням виробничими процесами. ЦТАК також опублікував фотографії візиту Кім Чен Ина.
Найтовстіший диктатор у світі наказав збільшити кількість центрифуг для збагачення урану. На його думку, для нарощування арсеналу в "геометричній прогресії" потрібно "не зупинятися на досягненнях".
Агентство Reuters зазначає, що КНДР уперше показала зображення центрифуг, які виробляють паливо для ядерних бомб.
На фотографіях Кім Чен Ин прогулюється між довгими рядами металевих центрифуг - пристроїв для збагачення урану. У звіті не уточнюється, коли відбувся візит та де знаходиться об'єкт.
Опитані CNN експерти заявили, що фото Кім Чен Ина на заводі "наголошують на зростанні впевненості Північної Кореї у своєму статусі ядерної держави".
Центрифуги, зображені на фотографіях, здаються меншими, ніж ті, які, як повідомлялося, раніше використовувалися в КНДР. Експерт з ядерної інженерії з південнокорейського інституту аналізу оборони Лі Сан Гю припустив, що Північна Корея могла розробити власні центрифуги. Судячи з фото, КНДР використовує "каскадну систему, за якої велика кількість центрифуг з'єднана між собою для отримання високозбагаченого урану".
У повідомленні ЦТАК місце розташування заводу не вказано, тож залишається незрозумілим, чи знімки були зроблені на об'єкті, вже відомому міжнародним спостерігачам, чи це фотографії з нового об'єкта. За неофіційною інформацією, у КНДР є кілька об'єктів зі збагачення урану.
Програма створення ядерної зброї у Північній Кореї почалася ще в 1950-х роках. У 2005 році Північна Корея заявила про наявність у неї ядерної зброї, а у 2012-му в новій конституції проголосила себе ядерною державою.
У 2013 році в КНДР ухвалили закон про ядерну політику, який передбачав, що Північна Корея може використовувати ядерну зброю, щоб відбити напад з боку ворожої ядерної держави. У вересні 2022 року уряд КНДР схвалив закон, який припускає превентивний ядерний удар.
У серпні в Пхеньяні відбулася церемонія передачі у розпорядження збройних сил 250 пускових установок тактичних балістичних ракет з чотирма ракетами на кожній, які дислокують на кордоні з Південною Кореєю.