Інклюзивна вистава "Симфонія українських казок" знайшла нову сцену після атаки на "Охматдит" [ Редагувати ]
Інклюзивно-інтерактивну виставу "Симфонія українських казок" показали в Києві для дітей з інвалідністю. Прем'єра відбулася в липні в головному корпусі "Охматдиту" за два дні до російського обстрілу. Організатори планували, що покажуть виставу в лікарні ще, втім після російської атаки локацію довелося змінити. Подробиці в наступному матеріалі.
В актовому залі будівлі Київської поліції охорони десятки малюків та підлітків. Зокрема, це вихованці Боярської спеціальної школи-інтернату для дітей з вадами зору. Для них тут сьогодні влаштували інклюзивно-інтерактивне дійство.
Аліна - гостя вистави:
Мені сподобалось, як ми танцювали танок. Нас запрошували на весілля, і ми танцювали танок.
Серед авторів вистави - психологи, які працюють з дітьми з інвалідністю. На відміну від режисерів класичних театральних вистав, вони робили ставку не на декорації чи гру акторів, а більше на те, що почують діти в залі.
Наталія Мієдінова, акторка-ігромайстер:
Вони будуть відчувати й чути. Тобто казка - це слово для тих, хто бачить, це картинка для тих, хто чує. Це емоція, які вони будуть відчувати.
Ще одна особливість вистави - усі присутні мають змогу стати учасниками дійства, хвилюватися чи радіти разом з головними персонажами вистави.
Вадим Мирошниченко, режисер вистави, актор-ігромайстер:
Нам дуже хотілось, щоб це була не вистава, де є актори, глядачі, щось грають. Тому що українська казка - це розповідь від людини до людини. Тому цей проєкт "Симфонія українських казок" - це дійство, де діти залучені до участі.
Кожен рух актора супроводжує оркестр - це додає особливого настрою тому, що відбувається під час вистави.
Анастасія Кудрицька - прессекретар поліції охорони Київщини:
Сьогодні у нас колаборація з оркестром "Київ Класик", це ми вперше співпрацюємо. Минулого року ми організовували сеанси музикотерапії для жителів деокупованої Київщини. А сьогодні у нас театралізована вистава.
У Поліції охорони Київщини, яка організувала це дитяче свято, наголошують: постійно проводять соціальні проєкти для жінок і дітей. Їм зараз дуже потрібна підтримка, особливо тим, у кого батьки та чоловіки нині на фронті.
На цих кадрах оркестр грає на руїнах дитячої лікарні "Охматдит" у липні. Це ще одна акція на підтримку дітей та лікарів.
Герман Макаренко, диригент Kyiv Classic Orchestra:
Дуже важливий складник те, що ми намагаємось, щоб музика була не просто засобом, а ліками для психологічного відновлення. Музикотерапія - це не нове, але саме музикотерапія тих, хто постраждав від війни - це ноу-хау.
Проєкт "Казкотерапія" спрямований на те, щоб підтримати дітей з важкими захворюваннями, дітей з інвалідністю. А ще занурити найменших глядачів у чарівний світ української казки та музики.