На Прикарпатті канадські інструктори провели навчання для рятувальників ДСНС [ Редагувати ]
Рятувальники-верхолази з усієї України протягом тижня підвищували свій професійний рівень на Прикарпатті. Під керівництвом канадських інструкторів та за допомогою новітніх технік та обладнання працівники аварійно-рятувальних підрозділів ДСНС відточували свої навички роботи на висоті. Як відбулося навчання? Розкажуть мої колеги.
На даху закинутої багатоповерхівки канадські інструктори розповідають про сучасні техніки спуску із висоти. За сценарієм навчань - будівля пошкоджена, на одному із поверхів - постраждалі, потрібно провести евакуацію.
- Система готова? - Так, готова. Спускайся повільно, все, стоп.
Іноземці демонструють і новітні страхувальні станції для роботи на висоті.
Анатолій Моргач, представник канадської організації Firefighter Aid Ukraine:
Ми всі в Північній Америці перейшли на подвійну спускову систему. Це метод дуже ефективний. Він не навантажує одну мотузку, він розділяє весь вантаж на дві мотузки. Так більш страховка працює.
Освоюють нове обладнання шістдесят рятувальників-верхолазів із різних областей України. Та одразу випробовують його на практиці. Підвищує професійний рівень і команда з Миколаєва. Ці рятувальники працюють в загоні, який ліквідовує наслідки російських обстрілів. Сподіваються поповнити тут досвід сучасними методиками порятунку.
Станіслав Більчук, начальник групи рятувальних робіт АРЧ ГУ ДСНС Миколаїв:
Якщо сталося рятування житлового будинку і це нависають конструкції, продовжується горіння, і це все ускладнюється, і на місті треба це все вирішувати. Дві години вже працюємо, то вже для себе взяли: ось ми знаємо один спосіб, другий, а тут нам показують третій, четвертий і досить все потужно.
Інша локація - евакуація постраждалих із провалля із використанням складних поліспастних систем.
Навчання проводять п'ять канадських волонтерів-інструкторів. Більшість із них в Україні вже не вперше.
Ерік Добровольський, інструктор з Канади:
Багато хлопців демонструють надзвичайні результати, бо мають вже величезний багаж досвіду у цій сфері. Та ми приїхали не для того, аби сказати їм, як вони мають працювати, а задля обміну досвідом. Навчаючи їх, одночасно й ми багато вивчаємо від них.
На навчання завітала і Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні.
Наталка Цмоць захоплюється мужністю українських рятувальників. І вдячна своїм землякам, які допомагають їм вдосконалювати вміння.
Наталка Цмоць, Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні:
Я надзвичайно горда, що я маю честь сказати, що тут канадці, волонтери. З їхнього власного часу і їхніх власних коштів, що вони зібрали від різних організацій, щоби тут бути. Ту роботу, яку вони роблять, вона є дуже важливою. І вони також багато вчаться і від українців. Це є така гарна колаборація між Україною і Канадою.
росіяни все частіше цілеспрямовано б'ють по об'єктах критичної, цивільної інфраструктури та багатоповерхівках. Тому рятувальникам-верхолазам потрібно підвищувати рівень підготовки, кажуть в ДСНС.
Віталій Федорчук, т.в.о. начальника ГУ ДСНС в Івано-Франківській області:
Це дуже специфічна та вузькопрофільна спеціальність. Аби рятувати людей, потрібні спеціальні навички, спеціальні вміння.
З 2014 прикарпатські рятувальники та канадська організація Firefighter Aid Ukraine реалізували кілька проєктів, як-от: навчання з тактичної медичної допомоги в бойових умовах та деблокування потерпілих при ДТП. Сьогодні це вже шоста їх місія, кажуть канадці.
Анатолій Моргач, представник канадської організації Firefighter Aid Ukraine:
Головна ціль - це було привезти багато обладнання, яким користуємося в Північній Америці, щоби тут, під час рятувальних дій, було швидше зроблено і легше для рятувальників.
Все обладнання, яке використовували під час навчань, канадські інструктори залишили в Україні. За час роботи організація передала вже понад 300 тонн гуманітарної допомоги.