У Києві представили ретро-автомобілі на фестивалі Old Car Land [ Редагувати ]
Випущені понад 50 років тому, а й досі на ходу. Близько трьох сотень ретро-автомобілів представили на фестивалі Old Car Land у Києві. На яких машинах їздили люди минулого століття? А які стали рятівниками для своїх власників в умовах нинішньої війни? Мої колеги про все розкажуть.
Коли гарчить двигун цього ретро-спорткара, земля навколо здригається. Під капотом 120 кінських сил. До 100 кілометрів за годину цей червоний хижак розганяється менш ніж за 12 секунд. Непогано, як для сталевого пенсіонера, каже власник.
Євген Дірябко, учасник фестивалю Old Car Land:
Автомобіль був куплений в Америці, належав дочці засновника компанії MG. Купив я його до війни, ось тільки закінчили реставрацію в ретро-майстерні. Це її прем'єра ось у такому вигляді.
У 1970-му, коли цей спорткар зійшов з конвеєра, його вважали чи не найкрутішим кабріолетом свого часу, але дозволити собі такий міг далеко не кожен. Поруч з ним - американський Dodge Dart 60 року. Його тоді вважали автомобілем економкласу.
Олександр Бойко, учасник фестивалю:
В цій комплектації стандартно йшов двигун 3,7 літра, 6-циліндровий рядний двигун, більш топові версії комплектувались більш потужними двигунами В-8. Все тут доволі просто, радіатор, фільтр повітряний, карбюратор - елементарна конструкція автомобіля, так як і личить економкласу.
Олександр відновлював свою машину понад 6 років. Мета - зберегти більшість оригінальних деталей.
Олександр Бойко, учасник фестивалю:
Коробка передач тут на кнопках, автомат, просто натискаєш на певну кнопку і їдеш вперед або назад, або стоїш на нейтральній швидкості. Все дуже просто. З іншого боку - регуляція вентиляції, і хотів би звернути вашу увагу на різні регулятори кнопок: освітлення, вони всі виглядають однаково, але дуже елегантно зроблені. Радіо теж працює, ми його перелаштували на нові хвилі, але радіо оригінальне.
Спорткари, седани, автобуси, воєнна техніка. Загалом на фестивалі близько трьохсот експонатів. Дати випуску - від початку 20 століття і до 90 років. Ось у цій зоні представницькі Rolls-Royce на будь-який смак і колір.
Павло Лозовенко, організатор фестивалю:
Ідея була в тому, щоб об'єднати власників цих автомобілів, ентузіастів, щоб всі, хто цікавиться історією технічною, міг до цього доєднатися, побачити ці автомобілі. Це, мені здається, чудове місце, де можна провести час із сім'єю, бо це є цікаво і дітям, і в принципі всім верствам населення.
Кожна машина тут - це окрема історія. Ось ця стала рятівницею для двох родин, що тікали з-під обстрілів у Маріуполі на початку повномасштабного вторгнення росії.
Денис Трухан, учасник фестивалю OLD CAR LAND:
Коли ми виїжджали, проїхали дуже багато блокпостів, нас перевіряли, казали, що у вас гарний німецький автомобіль. А я казав: "Так, старий німець так само не любить русню, як і зараз ми". За декілька хвилин перед нами були прильоти. Це залізний автомобіль, це автомобіль надійний, як запальничка Zippo, тут просто механіка, тут дуже мало електроніки, це ще ті автомобілі, котрі робили інженери, а не маркетологи.
Це вже 10 фестиваль ретро-техніки. Організатори кажуть: для всіх учасників - це можливість відчути себе частиною єдиної спільноти, для якої раритетні машини - мрія і сенс життя.