У Києві стартував пілотний проєкт з підготовки жінок-водійок вантажівок [ Редагувати ]
Чоловічі професії у жіночих руках. У Києві стартував пілотний проєкт із підготовки та працевлаштування кермувальниць вантажівок. Понад сотня учасниць прослухають курс лекцій, закріплять теоретичний матеріал на практиці та отримають водійське посвідчення категорії С. Хто наважиться сісти за кермо великогабаритного транспорту? Розкажуть наші кореспонденти.
Це не можна передати словами. Це дуже класно. Я дуже хочу вже!
За кермом вантажівки Ольга сидить уперше. Але, каже, уже прикипіла душею до нової роботи. Після скорочення з попереднього місця праці, була змушена шукати інше. І навіть вирішила кардинально змінити фах.
Ольга Шкарупа, учасниця пілотного проєкту з підготовки жінок-водіїв вантажівок:
Я 20 років пропрацювала як офісний робітник. І тепер думаю, що можу змінити професію на нову, опанувати нову професію водійки та побачити країну. Очікую підвищення зарплатні, очікую, що буду потрібна країні, допомагати країні, бо з чоловіками наразі нестача.
За умовами проєкту, ініційованого Міністерством розвитку громад та Фундації інституційного розвитку, до навчання запрошуються жінки, які вже мають водійське посвідчення категорії Б. Організаторам надійшло понад тисячу заяв. Відібрали 120. Для учасниць вже розпочинається піврічний етап безоплатної підготовки.
Катерина Дацко, виконавча директорка Фундації інституційного розвитку:
Це навчання жінок на категорію С, СE і додаткова можливість отримати код 95. Друга складова - це безпосередньо додаткові заходи, це навчання за загальними здібностями, це психологічна підтримка, це безпосередньо заходи, які пропонують нам партнери. І таким чином ми формуємо вже таку повноцінну водійку вантажівки, яка готова до ринку праці й готова боротись з викликами.
Глобальна мета проєкту - забезпечити персоналом ринок вантажних перевезень. Багато чоловіків-водіїв ваговозів пішли боронити країну від ворога. А отже, дефіцит у традиційно "чоловічих професіях" лише поглиблюється, розповідають у Міністерстві розвитку громад і територій. Державні та приватні компанії нині потребують щонайменше 25 тисяч кермувальників.
Сергій Деркач, заступник міністра розвитку громад та територій:
Транспортна логістика - це така основна зараз артерія для країни, для того, щоб країна функціонувала. Це експорт, імпорт. І на сьогодні, після повномасштабного вторгнення, роль і вага автомобільних перевезень вантажних дуже сильно зросла. Перевезення - це логістика, логістика - це економіка, економіка - це життєдіяльність держави та більші можливості для перемоги.
Після навчання організатори обіцяють допомогти учасницям із пошуком місця роботи. У Міністерстві запевняють: компанії-перевізники готові брати до себе жінок-водійок.
Сергій Деркач, заступник міністра розвитку громад та територій:
Сьогодні ми бачимо вже жінок-водійок, ми бачимо їх водійками таксі, ми бачимо їх водійками, особливо електро громадського транспорту, це трамваї, це тролейбуси. Вже ні в кого не викликає це подив. Тому я думаю, що тут невелика є в нас проблема зі зміною цього підходу. Якраз цей проєкт покликаний для того, щоб ми збільшували кількість жінок і таким еволюційним шляхом змінювали своє світосприйняття.
Проєкт підготовки кермувальниць вантажівок організатори запроваджують у 4-х містах: Києві, Сарнах, Тернополі та Хмельницькому. Ще 150 жінок уже в так званому "списку очікування". Курс для них розпочнуть тоді, коли завершать своє навчання перші 120 учасниць пілотного проєкту.