У Черкасах проводять тренування на "Драконі" для ветеранів [ Редагувати ]
Тренування на "Драконі" для ветеранів російсько-української війни. У Черкасах для захисників організували заняття на 12-метровому каное. Гребля, переконані у веслувальному клубі, корисна не лише фізично, але й для психологічного здоров'я. Захисники відгукнулися, вирішили тренуватися регулярно і навіть готуватися до майбутніх змагань - каже Ірина Васюра.
Це вже друге заняття розпочинається з жартів.
Після короткої руханки, щоб розігріти м'язи, всі розсідаються у човні.
Далі коротке нагадування принципів веслування на човні й план роботи.
І нарешті "Дракон" з ветеранами вирушає у плавання.
Це каное завдовжки 12 метрів, в якому достатньо місця для 20 осіб.
Гребуть спершу по черзі групами по четверо. Згодом, коли команда підлаштувалася під єдиний ритм, човну вдається вирівняти свій хід.
За синхронністю рухів гребців та швидкістю човна пильнує керманич.
Заняття триває близько години. Враження тільки найкращі, кажуть учасники.
Максим Москаленко, ветеран російсько-української війни:
За рульовим треба дивитись і повторять ці самі рухи, бо якщо буде в разброс, не та вже скорость човна, вона втрачається. Стрес свій скинуть, позитивні емоції остались, раджу всім попробувати.
Головна ідея таких тренувань - об'єднати учасників війни, каже керівник ветеранської організації. Сергій від початку повномасштабного вторгнення був добровольцем, брав участь у боях поблизу Бахмута, де й зазнав поранення. Довелося залишити службу. Тепер чоловік прагне допомогти адаптуватися до цивільного життя усім захисникам, які повертаються з фронту.
Сергій Головка, ветеран російсько-української війни:
Майже у кожного ветерана є контузії, це певним чином впливає на голову, на сприйняття навколишнього світу, постійно намагаємось чимось займатись, воно і легше, і розвиватись потрібно, потрібно рухатись.
Веслування - один з найскладніших видів спорту через навантаження. Заняття для ветеранів адаптують відповідно до їхніх фізичних можливостей - запевняє тренер.
Денис Городнюк, тренер веслувального клубу "Кайман":
Зі сторони здається, що ми гребемо тільки руками, але основне навантаження - це спина і ноги, якщо людина має кріпкі спину і ноги, він не буде мати проблем ні зі сном, ні з роботою. Наше веслування допомагає ветеранам максимально легко повернутись у звичайне життя і робочі будні й не мати проблем з цими групами м'язів.
Натхненником тренувань з греблі для ветеранів став призер Ігор нескорених Сергій Прядка. Він і сам не раз доводив, що життя після поранення може бути повноцінним.
Сергій Прядка, ветеран російсько-української війни:
У залі ми тренуємось, туди хлопці приходять, один день побув і більш не ходить, в "Драконі" чим харашо, це командний спорт, всі один за одного, всі дружні, як на війні, того воно хлопцям заходить, сьогодні от навіть нові хлопці приходили, пробували.
Тренування з веслування на "Драконі" відбуваються щотижня, і вони безкоштовні.