КНДР відправить війська в Україну: скільки солдатів залучать [ Редагувати ]
Північнокорейські солдати як гарматне м'ясо для росії. Українська розвідка говорить про кілька тисяч вояків КНДР, які зараз тренуються на Далекому Сході рф. І цілком імовірно, що вже незабаром вони посилять штурмову піхоту сил агресорки. Наскільки велика загроза надходжень ешелонів північнокорейських солдатів і яку ціну за таку допомогу доведеться заплатити російському диктаторові - розповість наша міжнародна оглядачка Світлана Чернецька.
Про можливість відправки північнокорейських вояків до рф, західні військові експерти заговорили ще рік тому. Коли лідера КНДР приймали в росії з тижневим візитом.
Уже тоді стало зрозуміло, що головною темою перемовин диктаторів буде постачання північнокорейських боєприпасів, ракет та зброї до рф. Цілком логічно було припустити, що відправлять і супровідників зброї - військових інженерів та техніків. Цю думку закріпила угода між КНДР та росією про всеосяжне стратегічне партнерство.
Диктатори підписали її у червні, коли путін поїхав до Пхеньяна з візитом у відповідь. Хоча текст документа не оприлюднили, там йдеться про взаємну допомогу в разі агресії проти однієї з країн. А отже, цілком може означати передачу не лише зброї, а й солдатів. Армія в КНДР - одна із найчисленніших у світі, складається із понад мільйона кадрових вояків.
Гейзел Сміт, професорка, наукова співробітниця Центру досліджень Корей Лондонського університету:
Виробничі потужності КНДР збудовані на старій радянській системі, але, очевидно, що за минулі роки, вони внесли певні зміни. Тож, імовірно, що з великою кількістю боєприпасів направили б й інженерів. Це стосується насамперед балістичних ракет.
Віталій Кулик, політолог, директор Центру дослідження проблем громадянського суспільства:
Неодноразово африканські й деякі азійські режими використовували північних корейців для будівництва бункерів і різноманітних комунікаційно-фортифікаційних споруд. Це недорого, достатньо швидко і якісно. Друге - це інженерно-ремонтні підрозділи, тобто ремонт техніки, особливо, якщо ця техніка не передбачає якусь електроніку. Механічні ремонти - корейці одні з найкращих в Азії фахівців, тобто люди, які змогли із ЗІЛа зробити машину на дровах, яка їздить.
Присутність північнокорейських військовиків на фронті українська розвідка підтвердила кільком західним виданням. Бо ракетним ударом ЗСУ ліквідувала шістьох офіцерів КНДР поблизу Донецька. Ще троє поранені.
Але що завадить Пхеньяну під виглядом інженерів, медиків та чи навіть простих робочих, відправити до рф і ешелони солдатів. З посиланням на українську розвідку, The Washington Post видала матеріал про підготовку кількох тисяч солдатів із КНДР на Далекому Сході рф. Про ймовірність залучення північнокорейців у боях заявили й в Міноборони Південної Кореї. Хоча ідеологічно та суто логістично - це було б доволі непростим завданням.
Гейзел Сміт, професорка, науковий співробітник Центру досліджень Корей Лондонського університету
Уряд Північної Кореї намагається унеможливити доступ молоді до інформації про зовнішній світ. А у війську багато молодих людей. Штраф загрожує навіть за те, що вони слухають південнокорейську музику чи дивляться відео. Бо так вони можуть зазирнути в альтернативне суспільство, де їм не потрібно жити в таких жахливих економічних умовах. Ризик цього зростає, якщо молодь відправлять ближче до Європи, а не триматимуть в далекосхідних регіонах росії.
КНДР - одна з найбідніших країн світу. І саме тому залежна від будь-якої зовнішньої допомоги. Тож москва може легко знайти аргументи, щоби переконати Пхеньян таки відправити солдатів, попри усі застереження. Під різноманітними міжнародними санкціями Північна Корея перебуває ще з 50-х років. А отже, не має доступу до новітніх розробок. Їй дуже потрібні ядерні, супутникові та балістичні технології. Але так само необхідні їжа та пальне з рф.
Гейзел Сміт, професорка, науковий співробітник Центру досліджень Корей Лондонського університету:
Уся країна страждає від браку електрики, належної проточної води, у країні немає власної нафти. Вона змушена її імпортувати. А нафта потрібна для кожного сектора економіки, чи то сільське господарство, чи будь-яка інша промисловість. В обмін на боєприпаси росія шле величезні партії продовольства. Бо вже видно, що ціни на харчі в Північній Кореї стають дещо стабільнішими всередині країни.
Утім, навряд чи Пхеньян віддасть живу силу так задешево. Чудово розуміючи, наскільки вона потрібна окупаційному війську. За добу на війні в Україні рф втрачає близько тисячі солдатів вбитими та пораненими. І наразі не здатна поповнювати свої лави у такому самому темпі.
Віталій Кулик, політолог, директор Центру дослідження проблем громадянського суспільства:
Це має дуже дорого коштувати для путіна. У вигляді участі росіян в ядерній програмі, розробку ядерної військової програми, це питання міжконтинентальних балістичних ракет, це питання субмарин, тому що провалені дві програми у Північній Кореї, це створення власних літаків і вертольотів, і проблеми з субмаринами. Мрія Кім Чен Ина - це ядерна субмарина, яка може в режимі стелс доплисти до Сан-Франциско. І космічна програма. Тобто оце ціна, яку путін має заплатити.
У військових аналітиків немає сумнівів, що північнокорейцям важливо перейняти досвід реальної війни.
І протестувати власну техніку та боєприпаси в бою. Адже це дасть змогу підкоригувати виробництво та ще краще підготуватися до можливої війни із Південною Кореєю. З іншого боку - відправка військ КНДР до росії може стати іще одним поштовхом для Південної Кореї почати допомагати Україні зброєю. Вона має одну з найпотужніших оборонних індустрій світу, з великими обсягами виробництва боєприпасів.