Побиття 15-річного студента на Хмельниччині: яке покарання очікує на кривдника [ Редагувати ]
На Хмельниччині медики рятують життя 15-річного учня профтехучилища, якого жорстоко побив старшокурсник цього самого ПТУ. Сталося все у гуртожитку. Відео побиття свідки оприлюднили у соцмережах. Деталі цієї справи розкаже Марічка Золота.
Жорстокі кадри побиття 15-річного Дениса поширилися мережею. Його кривдник - 17-річний Богдан. Це сталося пізно ввечері, у гуртожитку, де мешкають учні профтехучилища. На допомогу постраждалому прибігли дівчата, які почали стукати до кімнати.
Ірина, свідок побиття:
Вони не відчиняли хвилин 5. Почав кіпіш робитися: всім тихо, всім мовчати. Коли відкрилася кімната, хлопців десь з 10 вийшли і просто почали тікати.
Хлопці не наважилися зупинити розправу. А Денис після цього не міг розмовляти та рухатись. Дівчата зателефонували класному керівнику. І зіткнулися ще й з байдужістю дорослих.
Марина, свідок побиття:
Вихователька сказала нам не телефонувати у "швидку". Ми здивувалися, але все ж таки викликали "швидку", бо ми розуміли, що наслідки можуть бути критичними. "Швидка" приїхала і лікарі "швидкої" не захотіли підійматися на 9 поверх, і сказали, щоб хлопчик спускався сам до низу. Але ми все ж таки вмовили лікарів, щоб вони піднялися і знесли його.
Дениса терміново шпиталізували до Хмельницької міської дитячої лікарні. Коли Наталія побачила побитого сина, то ледь не знепритомніла.
Наталія, мати постраждалого Дениса:
Струс мозку, множинні тілесні ушкодження, забій вушної раковини. По-моєму, ліва сторона, розірвано все було. Таке синє, що я не можу передати. Забій лівого ока. Тут все було синє. З цієї сторони все було синє. Губи сині, все.
Після ретельного обстеження, медики виявили чисельні травми внутрішніх органів, струс головного мозку і розрив селезінки, яку довелось видалити.
Інна Стефюк, завідувачка відділення інтенсивної терапії ХМДЛ:
Ми добиваємося, щоб стабілізувати дитину і вона звідси пішла ногами. Це саме головне для нас, що є. Ми дуже переживаємо за цього хлопчика. Він такий позитивний, такий добрий.
- Ми боремося разом з мамою. Правда, мама? - Да, я дуже вдячна лікарям, вони спасли мою дитину. З того світу витягнули.
Сімнадцятирічний кривдник Дениса - Богдан, змалку живе у патронатній родині. Третьокурсника у профтехучилищі характеризують позитивно, хоча знають і про порушення поведінки.
Лілія Ольхова, класний керівник підозрюваного:
Говорили, що вживав алкогольні напої та почав приходити після 12 години, після комендантської години. У нього такі прояви бували, що якщо він починає бити, то його потрібно зупинити. Він починає. Мама говорила, що в нього таке є.
Мати потерпілого каже: Богдан вимагав гроші та лупцював не лише її сина.
Наталія, мати постраждалого:
Так само він над Мішою іздівається. Міша це тоже першокурсник, який був в його кімнаті. Богдан того Мішу просто з кімнати вигнав і поселився в них в кімнаті, тому що він дружить з тим, хто знімав оце відео.
Аля Возняк, адвокатка:
На жаль, такі випадки, коли діти сьогодні б'ються, непоодинокі. Досить багато таких справ і це вік 12-16 років. Чому відбувається, мені важко сказати. Напевно, батьки десь не допрацьовують. Ну, і школа.
Дівчата, які допомогли Денисові та передали медикам, тепер бояться погроз від його кривдника.
Ми боїмося помсти зі сторони хлопця, оскільки хлопець бачив. Ми перед хлопцем давали показання в поліції, і він стояв і дивився на нас звірячим поглядом.
За рішенням суду, 17-річний Богдан нині під цілодобовим домашнім арештом. Але продовжує дистанційно навчатися у профтехучилищі - за рішенням комісії у справах дітей.
Інна Глега, керівник СК ГУНПУ у Хмельницькій області:
Було відкрито кримінальне провадження, за ч. 1 ст. 121 ККУ, санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.
За статистикою поліції Хмельниччини, фактів бійок школярів у 2024 році стало значно менше. Та правоохоронці закликають і педагогів, і батьків вчасно реагувати на такі прояви з боку неповнолітніх.