Авіаудар по Харкову: як проходила рятувальна операція [ Редагувати ]
Троє людей загинуло через авіаудар по Харкову. Двоє серед убитих - хлопці-підлітки, одному - 12, другому - 15 років. Росіяни завдали удару вчора о 22:40. Били по спальному району. Керована авіабомба поцілила в панельну 9-поверхівку. У лікарні залишаються десятеро людей.
Звичайний спальний район. Тихий затишний двір. Сюди напередодні влучила російська авіабомба. Поцілила прямісінько в дев’ятиповерхівку.
Світлана Шекера, кореспондентка:
Авіабомба влетіла між 3-м і 4-м поверхами 7-го підʼїзду. Перекриття, зовнішні плити панельного будинку посипалися, утворивши величезну діру.
Уночі рятувальники витягли з-під завалів 12-річного хлопця. У нього численні переломи та важка травма голови. Медики 40 хвилин намагалися реанімувати дитину.
Дмитро Чубенко, речник прокуратури Харківської обл.:
Під час реанімаційних заходів все ж таки не вдалося його повернути до життя, і констатували його смерть.
Пошуки вцілілих тривали увесь день. Ця жінка без упину набирає телефон свого племінника Бориса. 10-класник жив з бабусею і дідусем, був у кімнаті, яку під час вибуху повністю завалило.
Абонент не в мережі. Надішліть смс або зателефонуйте пізніше.
Алла Степанюк, тітка загиблого хлопця:
Бабушка с дедушкой в дальней комнате, а Боря, здесь их достали, а Бори - нет. Там всё обвалилось, и прямо в эту комнату. Они были в той комнате дальней, и они выбрались сразу, их достали, а туда они не смогли дойти, потому что там обвалилась всё в коридор, и они не смогли пройти никак. Столько, куча такая сверху, всё упало.
З п’ятого поверху над діркою, де колись були помешкання, нависають плити. Рятувальники під загрозою обвалу - вручну розбирають шматки бетону, щоб знайти Бориса у квартирі на 1-му поверсі.
Євген Василенко, речник ДСНС у Харківській обл.:
Звичайно, обережно, як ви бачите, навислі плити, прикриття між четвертим та п'ятим поверхом, ми контролюємо ситуацію за допомогою спеціальних електронних приладів, які сигналізують про загрозу ймовірної деформації, руху плит, тому доводиться працювати в таких умовах.
Рідні чіпляються за останню надію – може, хлопчик ще живий. Хоча з моменту удару минуло вже 14 годин, і шанси – практично нульові. І ось рятувальники виносять тіло.
Але це не Борис. Під завалами виявили тіло ще одного молодого чоловіка.
Дмитро Чубенко, речник прокуратури Харківської обл.:
Йому близько 25-30 років, заяв від родичів, знайомих по ньому не було, не було інформації про те, що хтось може, окрім 15-річного хлопчика, знаходитись під завалами. Були орендовані квартири, можливо, це хтось з орендарів, оскільки сусіди не знали про те, хто там мешкає.
Загиблого хлопчика знайшли пізніше. Поруч із рідними стоять закутані в ковдри розгублені люди. Пані Олена дивиться на порожнє місце, де колись була її домівка. Розгублена і не розуміє, що далі робити.
Олена, мешканка постраждалого будинку:
У квартирі була. Ну, хвилею як дало, нічого не зрозуміла. Пил у рот, в очі, я нічого не зрозуміла. - Ви змогли вийти? - Ну, як, там шафа впала, заблокувала дверима, розкопали. Все, там всі стіни розбиті, все розбито, шафи. Ось чекаємо, щоб дозволили хоча б речі зимові взяти, там же і гроші, і документи.
Без речей, документів і грошей лишилася й ця жінка. Учора ввечері вона була в гостях і це врятувало її життя.
Олександра Раєва, мешканка постраждалого будинку:
Там, ну, повністю, навіть рама вхідна вилетіла, і кажуть, що і двері повилітали, не знаємо ще, що там. Чекаємо, може, хоч щось зможемо забрати, може, ось документи уціліли, якісь. Ми просто, ну, пішли в гості, ми не будемо іти з документами на квартиру, з усіма паспортами...
Люди з сусідніх будинків у цьому дворі також лишилися без вікон. Тепер беруть плівку, щоб бодай чимось затягти діри.
Вночі було нам весело. І двері заклинило, ледве відкрили. Так що було добре.
У лікарні – 9 людей. Одна жінка – у вкрай важкому стані.
Руслан Врагов, директор лікарні:
Це жінка 36 років, в неї травми й живота, і грудної клітини, з ураженням легенів, і черепно-мозкова травма. Свідомість присутня, але дихає за допомогою апарату ШВЛ, вона вчора була прооперована, і на зараз лікарі продовжують боротися за її життя.
У лікарні й Станіслав Пивоваров. Його житло було на 5 поверсі. Разом з братом та поліціянтом вони винесли паралізовану матір.
Станіслав Пивоваров, потерпілий:
Кухня і маленька кімната - вниз все пішло. Поки маму паралізовану витягали. Хлопцям-поліціянтам щире спасибі.
Пошуково-рятувальні роботи завершили ближче до вечора. Після вибуху частина Салтівського району та селище Жуковського зосталися без світла. Електрику дали лише по обіді.