У Києві відбулася церемонія закриття кінофестивалю "Молодість" [ Редагувати ]
У Києві відбулася церемонія закриття 53-го міжнародного кінофестивалю “Молодість”. Щоб визначити переможців у восьми номінаціях члени журі переглянули понад три тисячі кінокартин, які надіслали творці з усього світу. Чи були представлені на конкурсі стрічки про російсько-українську війну та хто виборов гран-прі кінофестивалю? Деталі у нашому матеріалі.
Вшанування хвилиною мовчання полеглих захисників України, жодних червоних доріжок і вишуканого дрес-коду. В умовах війни Київський міжнародний кінофестиваль “Молодість” проходив не так ошатно, як зазвичай. А чимало стрічок у конкурсній програмі присвячені темі російсько-української війни.
Андрій Халпакчі, директор Київського Міжнародного кінофестивалю "Молодість":
Ми маємо сюжети, про які важко розповідати. Це і Буча, і Ірпінь, але все це наповнює наших митців, хтось, може, робить це лінійно, а хтось робить з цього справжнє мистецтво.
Серед членів журі кінофестивалю - українська актриса Анастасія Карпенко. Розповідає, для того, щоб обрати переможців, комісія передивилася майже три з половиною тисячі кінокартин з усього світу.
Анастасія Карпенко, актриса, член журі кінофестивалю "Молодість":
Вразила мене та кількість фільмів, яку ми побачили. Насправді було важко обирати і я через це дуже щаслива. Програма потужна, ми трошки поламали голови з членами журі, кому віддати місце.
Серед представників журі Міжнародного конкурсу – режисер з Ірану, Мохаммад Расулоф. На батьківщині він пережив політичні гоніння та був засуджений за критику іранської влади. Зі сцени кінорежисер звернувся до українців.
Мохаммад Расулоф, режисер, член Міжнародного конкурсу кінофестивалю "Молодість":
Перебуваючи в Україні, я мав відчуття, ніби я вдома. Була прекрасна їжа, прекрасна організація кінофестивалю. Звісно, по ночах я чув звуки вибухів, але я хочу, щоб ви знали, що іранське населення не підтримує ісламську владу, нам потрібно розрізняти тих, хто це робить, іранський народ не підтримує те, що чинить ця диктаторська машина.
Митці кажуть, 53-й кінофестиваль “Молодість” запам’ятається неабиякою конкуренцією між стрічками. Кінокартин, достойних нагородження, виявилося стільки, що у деяких номінаціях журі не змогли визначитися з одним переможцем. У секції студентського кіно перемогли одразу дві документальні стрічки – польська та ізраїльська.
Максим Асадчий, режисер, член журі кінофестивалю "Молодість":
Ми не могли визначитися, вони обидва на одну і ту саму тему, але про різних персонажів. Польський фільм “Бася” про літню акторку, а другий фільм про чоловіка, якому 84, він живе в дивній квартирі в Тель-Авіві, він досі закохується у жінок, він любить життя.
Головний приз – гран-прі міжнародного кінофестивалю “Молодість” виборола стрічка “Медовий місяць” української режисерки Жанни Озірної. За сценарієм події розгортаються на початку повномасштабного вторгнення росії в Україну.
Жанна Озірна, режисерка:
Сюжет дуже простий: це молода пара, психотерапевт і художниця, яка не встигає виїхати зі своєї квартири. В передмісті Києва вони потрапляють в окупацію і проводять там 5 днів. Це фільм-стан і фільм-дослідження внутрішніх демонів кожного з героїв, які проявляються під тиском смертельної небезпеки, тому що росіяни, заїжджаючи до них у двір, вони всі ховаються у своїй квартирі, вони намагаються прикинуться, що там нікого немає у цій квартирі.
Жанна розповідає, сценарій до фільму теж писала сама.
Жанна Озірна, режисерка:
Я прочитала в новинах історію про сім’ю і скоротила цю історію до пари. Це реальна історія, я її переробила, додала свого досвіду з перших днів війни й створила цей сценарій досить швидко, десь за місяць.
Сьогодні триває останній глядацький день 53-го міжнародного кінофестивалю “Молодість”. А отже, у глядачів є можливість подивитися програму фестивалю та переглянути ті фільми, які вибороли призи.