Близько 10 тисяч солдатів КНДР вже на території рф: чому це погані новини для Південної Кореї [ Редагувати ]
Британська розвідка підтверджує переміщення близько 10 тисяч північнокорейських солдатів на територію росії. І припускає, що деякі з підрозділів уже розгорнуті в Курській області. Чому це погані новини для Південної Кореї? І чи змусять вони Сеул переглянути заборону на постачання зброї до України? Думки міжнародних аналітиків збирала наша оглядачка Світлана Чернецька в Лондоні.
Участь північнокорейських військ на боці рф - це пряма загроза для безпеки Південної Кореї. Про це заявив президент країни. Насамперед тому, що надасть сусідській армії цінний бойовий досвід. Адже головним недоліком численного війська КНДР західні аналітики називають саме відсутність навичок ведення сучасної війни.
Ду Джін-Хо, голова відділу глобальної стратегії корейського інституту оборонного аналізу:
Якщо північнокорейські війська братимуть участь у спеціальній військовій операції, вони навчаться різних бойових технологій, необхідних для ведення сучасної війни. А далі Північна Корея і росія розроблятимуть нові військові стратегії разом з новою військовою співпрацею для обміну.
Мік Раян, генерал-майор армії Австралії у відставці:
Вони можуть передати свій досвід щодо використання трофейної західної зброї. Адже росіяни мають програму із захоплення, вивчення та застосування всієї можливої західної зброї, яку доправили Україні.
Розгортання північнокорейських військ у рф Сеул однозначно розглядає як ескалацію. Саме тому говорить про можливість зняття заборони на постачання Україні смертельної зброї. Південній Кореї є що запропонувати Києву. Через постійне напруження із КНДР, у неї величезний запас військового озброєння найвищого ґатунку. Зокрема, один із найбільших артилерійських арсеналів. Сеул має власні аналоги американських "Хаймарсів" та "Петріотів". Крім того, потужні виробничі спроможності оборонної промисловості. А оскільки Сеул вже постачає зброю країнам НАТО, то вона значною мірою сумісна з іншою технікою альянсу. Тож українцям не треба буде докладати великих зусиль для опанування нових систем. А головне - ця зброя може закрити діру, яка з'явилася через повільне нарощення виробництва в Європі.
Ду Джін-Хо, голова відділу глобальної стратегії корейського інституту оборонного аналізу:
Зараз допомога Україні зменшилася. Але якщо Південна Корея надасть збройну та військову підтримку Києву, то це, своєю чергою, допоможе альянсу НАТО та союзникам вивільнити ресурси. Для України це стало б можливістю посилити потенціал для ведення війни.
Від початку повномасштабного вторгнення Сеул допомагає Україні гуманітарним вантажем, медикаментами та фінансово. Але аналітики кажуть, не слід відкидати внесок Південної Кореї й у військове забезпечення Києва.
Мік Раян, генерал-майор армії Австралії у відставці:
Раніше Південна Корея відправляла лише несмертельну допомогу. Але згадаймо, що вона також забезпечила величезну кількість боєприпасів для Сполучених Штатів, надавши можливість США віддати свої Україні. Тому ми не повинні применшувати її участь. Але зараз, через невдоволення чи для балансу, Південна Корея цілком може відправити смертельну допомогу Україні. У неї багато військової техніки світового класу, яка була б дуже корисною. Он поляки вже купили САУ К9, бойові танки К2 та інші системи.
Втім, для відправки летального озброєння Україні, Сеулу спочатку потрібно змінити внутрішнє законодавство. Воно забороняє надавати військову допомогу країнам, які перебувають у стані війни. І поки що опозиція проти прийняття змін. Мотивуючи це тим, що не хоче ще більшого зближення Пхеньяна з москвою. Або навіть провокування нової корейської війни. Щоправда, аналітики припускають, що президент країни може обійтися без підтримки парламенту. Якщо наполягатиме на тому, що озброєння для України сприятиме міжнародному миру.