У Вінниці провели змагання зі зварювання [ Редагувати ]
Змагання зі зварювання влаштували у Вінниці. Свої навички показали 25 учнів професійно-технічних закладів з різних регіонів України. Причому були серед зварювальників і дівчата. Усі завдання оцінювали за європейськими стандартами. А найкращі учасники представлять Україну на міжнародному конкурсі у Чехії.
До цього закладу профтехосвіти на конкурс фахової майстерності зварювальників завітали учні та викладачі з різних регіонів України.
Андрій Безуглий, директор Вищого художнього професійно-технічного училища № 5 м. Вінниці:
Беруть участь представники 25 регіонів разом із майстрами й експертами. Ці конкурси проводяться для того, щоб, ну, по-перше - це обмін досвідом, це долучення до нових технологій.
У виробничому приміщенні кипить робота. Розлітаються вусібіч шматки металу, працюють майбутні зварювальники.
За процесом стежать експерти. В окремій кімнаті за моніторами сидять викладачі.
Олександр Воробйов, технічний експерт конкурсу, член товариства зварювальників України:
Ми пропонували навчальним закладам 4 способи зварювання. Вони ж і є номінаціями конкурсними. Ми бачимо вже хто і як. Який підхід є, хто правильно все робить. Ну, а остаточно в нас визначає результат – контроль якості.
Микита завітав на конкурс із Прилук, він уже впорався із першим етапом.
Микита, учасник конкурсу:
Трошки нервувався і трошки не те вийшло. Але у мене ще попереду є два етапи. Це дугове зварювання та напівавтоматичне. Я думаю, що на них вирвусь вперед.
Юля приїхала на змагання зі Львова. Дівчина - учениця Вищого міжрегіонального училища транспорту та будівництва. Професію обирала свідомо, хотіла бути як батько. Той - зварювальник, пишається успіхом своєї доньки. Після початку російської агресії став на захист країни.
Юля, учасниця конкурсу:
Він похвалив. Він зараз там воює разом із вчителем зі зварювання. То їм всім теж розказує за мене. Я за фахом - слюсар з ремонту колісних транспортних засобів та електрозварник ручного зварювання. - А ви, коли визначалися, що поїдете на конкурс, ви очікували, що ви будете єдиною дівчиною? – Та я вже то знала. Бо я в себе в училищі у групі - одна єдина дівчина на 30 людей.
Майстер Юлі переконаний: дівчата здатні опановувати робітничі спеціальності не гірше за хлопців.
Микола Кокотко, майстер виробничого навчання:
Вона перша дівчинка, яка в нашому закладі на електрозварника навчається. Проявляє кмітливість і бажання до зварювання, навіть якщо сказати так, не в обіду хлопцям, дівчат, я помітив, легше навчати.
У перервах між конкурсними завданнями учні та педагоги потренувалися на віртуальних тренажерах.
Захід відбувався у рамках проєкту "EdUP", який сприяє розвитку професійної освіти через співпрацю навчальних закладів, державних компаній та бізнесу.
Юлія Єпіфанова, заступниця керівника проєкту "Публічно-приватне партнерство для поліпшення професійної освіти в Україні":
Попит у робітничих кадрах втричі перевищує попит на випускників системи вищої освіти. Зокрема й щодо зварювання. Коли роботодавець вкладається у перенавчання – це теж затратно. Тому дуже важливо, щоб підготовка кадрів була якісною на моменті навчання.
Організатори переконані: і бізнес, і держава зацікавлені у підготовці фахівців, адже це робочі руки і якісний продукт. А найкращі учасники змагань наступного року представлять Україну на конкурсі у Чехії.