"Ігри Ветеранів": у Києві відбулися змагання із кросфіту [ Редагувати ]
Спорт - як елемент повноцінного життя фронтовиків після бойових дій. У Києві ветерани російсько-української війни змагалися у кросфіті та кіберспорті. "Ігри Ветеранів" відбулися в рамках реалізації Національної стратегії зі створення безбарʼєрного простору. Розробили стратегію за ініціативи першої леді Олени Зеленської. Що таке кросфіт? Як цей вид спорту зміцнює і тіло, і дух ветеранів? Та хто переміг у змаганнях - про це репортаж Михайла Манилюка.
Перед стартом змагань - руханка.
А вже після розігріву м'язів учасники виконують фізичні вправи. Жим штанги, відтискання від підлоги, присідання з мішком та гирею.
Раз, два, три, п'ять, шість. Давай, давай, давай! Давай-давай швидше.
Гліб, ветеран російсько-української війни, учасник змагань з кросфіту:
- Я змагаюсь із собою, а не з побратимами, і я роблю технічно для себе, бо це про побратимство, а не про спорт. - Не важлива перемога? - Важлива! Але важлива над собою!
Саме так у Києві відбувся фінальний етап змагань із кросфіту. Це вид спортивних тренувань, спрямованих на розвиток витривалості, сили, гнучкості й швидкості. Серед учасників - чинні військовики та ветерани, які зазнали поранень під час бойових дій.
Сергій Митцик, ветеран російсько-української війни, учасник змагань з кросфіту:
Ногу втратив між населеними пунктами Кліщіївка-Іванівське при контрнаступальних діях у 23 році. Протипіхотна міна, лишився стопи, але довгий час в евакуації був, більше дев'яти годин, тому ампутація висока, вище коліна. Було літо, спека. Спорт був фактично завжди в моєму житті і він дуже допоміг під час військових дій, а після поранення - це таке рятівне коло, тому що коли ти тренуєшся, забуваєш про те, що маєш якісь травми.
У змаганнях з кросфіту беруть участь захисники, які залишилися без обох ніг і нині пересуваються на кріслі колісному. У Дениса прихована травма.
Денис, ветеран російсько-української війни, учасник змагань з кросфіту:
Ми евакуювали побратимів поранених в ЦРЛ Бахмут і був приліт біля автівки, нас прошило. В мене немає хребця одного, його замінили на імплантат, в мене вісім саморізів в спині, це то, що держить мені каркас, щоб опорно-рухальник хоть якось двигався. Наново вчився ходить, повністю. У мене є своя мета. Я хочу донести всім військовим, які сидять вдома, або ще щось, що треба займатися спортом.
"Ігри Ветеранів" - нові спортивні змагання з двох дисциплін - кросфіту та кіберспорту. Відбірковий етап змагань провели в Кривому Розі, Одесі, Івано-Франківську та в Житомирі.
Руслана Величко-Трифонюк, заступниця міністра у справах ветеранів України з питань європейської інтеграції:
Там відбиралися кращі, хто показав кращі результати. Зараз сюди з'їхалися по кросфіту сто осіб. Також в "Іграх Ветеранів" був кіберспорт, як окрема дисципліна. В нас були такі дисципліни, як "Контрастрайк", "ДОТА" і "ФІФА". Вчора закінчився турнір і, до речі, хлопці показали досить хороший результат. Ветеранський спорт - це про відновлення осіб, а не про сам спорт і не про сам спортивний результат.
- Дев'ять, десять, одинадцять, дванадцять! - Важко було? - Дуже! - Але Ви молодець! - Дякую!
Змагання з кросфіту та кіберспорту серед ветеранів війни в Україні на державному рівні організовують вперше. Самі учасники прийшли сюди не заради перемоги, а щоб довести усім: завдяки спорту та силі духу можна здолати будь-які травми.
Ми дуже мочні, нам тяжко, але ми мочні до ужаса. Так що вірте в себе і все буде Україна!