Передова через приціл: як працюють танкісти [ Редагувати ]
Понад дві сотні бойових зіткнень зафіксували у Генштабі за минулу добу. Найскладніша ситуація на Покровському відтинку. Сили оборони відбили 57 ворожих атак. Складно й у районі Курахового. За даними Генштабу, деякі позиції ЗСУ повністю зруйновані внаслідок авіаційних ударів ворога.
Продовжують тиснути росіяни на Харківщині. Куп'янськ та Лиман залишаються головним вектором наступу ворога. Зупиняють його влучною роботою артилеристів та броні.
Наш воєнкор Руслан Смєщук побував у розташуванні танкістів. Його репортаж із передової - далі.
Донецька область, фронт. Танкісти сорок дев'ятого окремого штурмового батальйону. Панцирники тут - своєрідна "пожежна команда". Виїжджають на бій, коли ситуація загострюється, і без "броні" вже ніяк.
Позивний "Бах", військовослужбовець ЗСУ:
Наразі ми стоїмо на Торецькому напрямку. Як часто ворог штурмує позиції, наразі це дуже часто. Це в день може бути й 2, і 5 штурмів. Техніку вони не часто зараз використовують. Буває таке, що БМП підскочать, десант висадять, і намагаються втекти. Як це було вчора. 2 бехи висадили десант і не втекли. І ми потім виїжджали на пряму наводку, добивали піхоту в підвалі одного з будинків.
Сьогодні ті танкісти, які не чергують безпосередньо на передовій, тренуватимуться в управлінні сталевим велетнем. Адже, коли танк виїжджає стріляти прямою наводкою, від мистецтва керування та маневру - дуже часто залежить виживання всього екіпажу.
Позивний "Бах", військовослужбовець ЗСУ:
Він - ціль номер один, не тільки для ФПВ, а і для арти. Наразі буде проходити тренування для новеньких мехводів, які їздили трошки, але без якихось маршрутів. Ми побудували їм маршрут із поворотами, заїздами в посадку, відкатами й отаке. Наразі вони будуть проходити.
Мехвод за позивним "Жук" приховує обличчя, бо на окупованих територіях у нього залишилися рідні. Досвід у танкіста вже є. Бойовий.
Позивний "Жук", військовослужбовець ЗСУ:
Але ще вчиться і вчиться. - А можете розказати про свій перший виїзд. - Так, їздив на пряму наводку. Розібрали магазин, куди вони зібралися. Дали їм просратися трошки
Але керування завжди можна прокачати.
Позивний "Жук", військовослужбовець ЗСУ:
Ти їдеш і розумієш, що з тобою ще 2 людини. І їх треба вивезти, екіпаж. Екіпаж - це сім'я.
Далі мехводи по черзі відпрацьовують складний маршрут керування. За ними спостерігає "Дядя Микола". Це - один із найдосвідченіших танкістів підрозділу. Війну починав як мехвод самохідної артустановки ще за часів АТО.
Микола, військовослужбовець ЗСУ:
В 15 я пішов в АТО, попав у 26 бригаду артилерійську, півтора року там воював. Потім в 17 звільнився, там же перемир'я почалося. І як у 22 війна знову почалася, я питався попасти в бригаду, а на житомирській трасі пробка була. Я вернувся у військкомат, там черга була, я там поряд живу, але він вже був забитий.
У результаті дядько Микола через три місяці після початку повномасштабного вторгнення отримав повістку і став танкістом. Причому бойова машина, на якій воюють бійці батальйону Карпатська Січ - трофейні російські Т-80. Їх вояки затрофеїли під час звільнення Ізюма.
Микола, військовослужбовець ЗСУ:
Це більш швидкісний, але тягати їм, то краще на дизелі типу 64. Але цей швидкісний, хоча і наші останні модернізації 64 не гірші.
Тоді батальйон захопив півтора десятка панцирників. Ну, а мехводи, виконавши всі вправи, повертаються на місце дислокації.
Невдовзі бойовий виїзд, де кожна навичка, кожна вправа можуть врятувати життя.