17 тисяч поліцейських на фронті б'ють ворога з гармат і дронів [ Редагувати ]
"Нехай поліція воює!" - часто таке можна почути від українців, які вважають, що поліцейські ховаються у тилу. Та поліція насправді воює. До виконання бойових завдань на фронті залучені 17 тисяч правоохоронців, тобто кожен п’ятий. Такі цифри озвучив очільник Нацполу Іван Вигівський. Завтра українська поліція відзначатиме свою десяту річницю.
Хто з правоохоронців нині на передовій, які завдання там виконують. Ексклюзивний матеріал наших кореспондентів Анатолія Журавльова та Ігоря Левенка.
Поліція на фронті! Патрульні, які стали розвідниками, штурмовиками й артилеристами!
- Скажіть, а ви здебільшого по яких цілях? Зараз у нас в основному іде піхота і бронетехніка.
Не табельним пістолетом єдиним! Бої за Торецьк. Як українські правоохоронці б’ють окупантів!
Робимо корисну справу - крутимо кацапів. Слава Україні! Героям Слава!
Росіяни давно знають, якою насправді буває "українська лють". Бойове злагодження відпрацьовують бійці полку "Сафарі", об’єднаної штурмової бригади "Лють" Національної поліції України.
Позивний "Борман", боєць штурмового полку "Сафарі" бригади Національної поліції України "Лють":
Щоб хлопці відчули, хто біля них стоїть рядом, відчули, як працює їхня зброя, відчули, хто кого повинен прикривати, хто куди повинен іти, рухатися.
Попереду у патрульних - знову робота на передовій. Хтось давно працював у структурі Національної поліції і згодом перейшов на бойові посади, хтось долучився до команди вже після початку великої війни. Та зараз в усіх одна мета - відстояти свободу і незалежність Батьківщини.
Позивний "Дракон", боєць штурмового полку "Сафарі" бригади Національної поліції України "Лють":
Захотілося побачити це, що поліція воює і показати, що поліцейські також бувають на передовій, так само всі рухаються. Мотивація для мене - це перед усім захист мого дому і свого сина. Бо до мого дому їм також недалеко залишилося, і хочеться їх більше перебити.
В окопах і вуличних боях бійці штурмової бригади Національної поліції разом зі Збройними силами зупиняють ворожі атаки на різних напрямках.
Бригада "Лють" брала участь у звільненні Кліщіївки, у боях поблизу Курдюмівки, на Бахмутському напрямку, під час літнього контрнаступу 2023-го. Зараз тримає оборону в Торецьку і на флангах від цього вже зруйнованого шахтарського міста. Нині це один зі стратегічних і найгарячіших відтинків фронту.
Захисники не дають ворогові просунутися у бік важливої міської агломерації Костянтинівка-Дружківка-Краматорськ. Щодня московити намагаються прорвати тут оборону.
Ситуація загалом стабільна на цей час, але ворог проводить штурмові дії.
Їдемо на вогневу позицію поліціянтів-артилеристів. Війна змусила українських правоохоронців стати певним феноменом у світі. Адже в якій іще країні копи захищають конституційний лад, закон і порядок за допомогою артилерії та танків?
Я капітан поліції, в поліції працюю близько 23 років. Написав рапорт і перевівся з посади старшого оперуповноваженого департаменту боротьби із наркозлочинністю.
І тепер Максим командує в батальйоні великими калібрами. Кар’єрою задоволений. Каже, наразі це важливіше.
Артилерія актуальна була, є, буде, бо на роботу артилерії не впливають ні погодні умови, ні будь-які інші електронно-технічні засоби.
Але в будь-яку секунду може початися штурм орків, тому маємо працювати ефективно і досить швидко на це реагувати. І саме головне - точно.
Валерію - 21 рік, сержант сектору реагування патрульної поліції і командир гармати. Попри молодий вік, чини і звання тут, на позиції, головний він.
Валерій, командир гармати "Мста-Б" штурмового полку "Цунамі" ОШБ "Лють":
Ну, як взагалі працює артилерія, кожен має займатися своєю роботою, от, наприклад, Олександр. Він з самого початку був навідником. Ну, він і зараз навідник. Я ж був з самого початку як бойовий медик, заїжджав і так получилося, що я з цими маніпуляціями дуже швидко освоївся, тобто вирахування цілей, координат і тому подібне.
Команда "До бою!" не забарилася. Робота гармашів закипіла.
Ігор Левенок, кореспондент:
Артилерійська система "Мста-Б". Хлопці кажуть, що ця розробка є, мабуть, однією з найкращих радянського ВПК. Хороший темп стрільби, скорострільність і вона досить точна гармата.
Якщо ми після відновлення зробили знову постріл, то значить ми ціль вразили, бо якби по цілі ми не попали, то в нас би було корегування.
Згодом аеророзвідка надасть підтвердження. Цілі й справді уражені. Історія цієї гармати цікава. Вона трофейна. Хлопці відбили її у росіян на Херсонщині. Тож, поліція ще й як воює, кажуть гармаші.
- Про колег, які з тих чи інших причин не пішли? - Частина людей пішли добровольцями на війну, а багато хто залишився нести службу в патрульній поліції або в Головному управлінні Національної поліції. - Ваше ставлення до цих людей? - Адекватне, бо в мене багато хто зі знайомих і друзів не воює…
У тилу чи на фронті, але кожен має виконувати свою роботу, переконані поліціянти. І додають: їхні підрозділи на фронті формуються із добровольців, а отже, умотивованих людей.
Вітаємо колег-поліцейських з 10-ю річницею створення Національної поліції України! Робимо корисну справу - крутимо кацапів. Слава Україні! Героям Слава!