"Коляда на Майзлях": в Івано-Франківську триває Міжнародний різдвяний фестиваль [ Редагувати ]
Більше сотні колядок за чотири дні. В Івано-Франківську триває Міжнародний різдвяний фестиваль "Коляда на Майзлях". Захід проводять в місті щороку, починаючи з 2010-го. Цьогоріч поколядувати на Прикарпаття з’їхалися більше пів сотні колективів із різних куточків України. Ще частина долучилася онлайн. Тематикою фестивалю стала родинна коляда. Як усе відбувається - бачила Жанна Дутчак.
Уже шістнадцятий рік поспіль храм Царя Христа в Івано-Франківську перетворюється на колядницький центр. Майже тиждень тут звучать колядки - сучасні й давні, відомі й не дуже, у виконанні десятків колективів з різних куточків України та світу.
Богу співаєм хвалу, в цілому світі дорослі й діти вітають дитину малу. Нам на радість Діва Марія народила дитя...
Любов Терлецька, членкиня оргкомітету фестивалю:
Цьогорічний фестиваль має особливу тему таку дуже теплу - це тема родини, родинна коляда, коляда в родині. Саме в родині діти вчаться колядувати, саме в родині ця коляда передається із покоління в покоління.
Різдвяну зірку, головний символ свят, цьогоріч у храм занесли військовики та волонтери зі своїми родинами.
Костянтин Бобрик, військовослужбовець:
У нас на сході так не колядували, як тут на заході. Для нас це так вперше, особливо, що зірку Франківська доручили моїй родині принести.
Галина Бобрик, дружина військовослужбовця:
Захват від цього дійства. Ми прожили 50 років на сході і у нас цього не було. Вертепи проходили, якось поколядували, але так щоб у храмі - це велика честь для нашої родини.
Костянтин Бобрик - захисник "Азовсталі", майже десять місяців пробув у російському полоні. На фронті нині і його два старші сини. Боєць переконаний: величати й зичити добробуту потрібно навіть у ці непрості часи, бо так підтримується дух наших захисників.
Костянтин Бобрик, військовослужбовець:
Це означає, що життя продовжується, що хлопці не даром наші зараз в окопах, в полоні тортури приймають і життя продовжується. І хай всі знають, що ми їх не залишимо, що ми їх пам’ятаємо.
На фестиваль завітало понад 60 колективів. Люди приїхали навіть із громад, які перебувають в зоні бойових дій.
У цей тривожний час, коли ми читаємо і знаємо, під якими обстрілами знаходиться місто Харків, ми сьогодні в особливий спосіб своїми оваціями підтримуємо цих незламних, натхненних, мужніх і сильних українців.
Народний художній колектив "Вербиченька" із села Нова Водолага, що на Харківщині, приїздить на захід не вперше. І щоразу його учасники привозять унікальні обрядові віншівки.
Ця пісня-колядка присвячується воїнам нашим та родинам, в яких служать воїни. Усі колядки та щедрівки, які прозвучали нами й нашими дітками, записані в експедиції Слобожанщиною - Сумська, Донецька і Харківська області. Ми ходили до 19 року в експедиції й записували. Поки звучатимуть колядки - не буде кінця світу.
Родзинкою "Коляди на Майзлях" став виступ Тоні Матвієнко. Артистка каже: українці колядували у найскладніші часи своєї історії. Демонструючи ворогам силу і незламність.
Тоня Матвієнко, заслужена артистка України:
На Різдво люди об'єднуються, збираються дома, це частина нас. І от всім ворогам на зло. У нас буде Різдво і коляда завжди.
Усі дні фестивалю в храмі ніде яблуку впасти. Приходять цілими родинами - послухати колядок, наповнитися святковим настроєм і помолитися за тих, хто вже третій рік зустрічає Різдво на передовій.
Відвідувачка фестивалю:
В такі часи хоч трошки звеселятися будуть. Правда. Бо люди всі такі засмучені. В мене теж син на фронті, я сама дома. І це потрібно.
Відвідувачка фестивалю:
Коляда - це дух нашого народу, підтримує нас і нашу віру в перемогу. Вона об'єднує, зближує і не лише в межах сім'ї.