Відточують навички мінометного бою: як тренується бригада "Форпост" [ Редагувати ]
Мінометники бригади "Форпост" відпрацювали бойову стрільбу. По умовному ворогу гатили з української зброї 120-го калібру. Військові відточували навички мінометного бою перед виїздом на фронт. Більше про вишкіл "форпостівців" та їхню новостворену бригаду - дивіться у сюжеті.
Бійці розгортають міномет в імпровізованому укритті.
Це в нас міномет МП 120-й, українського виробника.
На умовному полі бою готуються до стрільби. На все лічені хвилини.
Треба цю штуку дуже швидко за три хвилини з колісної бази поставити, навестися на ціль.
Працює розрахунок із шести військовиків. Михайло за позивним "Балу" - заряджальник міномета, а донедавна - агроном із Черкащини. Пів року, як мобілізувався і вже опанував зброю "богів війни" - артилерію.
Михайло, прикордонник:
Дальність пострілу на змінному заряді 7100 кілометрів, а на перемінних зарядах - 5700 кілометрів. Радіус діапазону міни - 25 метрів. Радіус, а окремі осколки можуть до ста метрів летіть.
На бойовому злагодженні - мінометні розрахунки 11-го Краматорського прикордонного загону. Віднедавна це бригада "Форпост". Її вояки виконують бойові завдання з 2015-го. Місяць тому підрозділ доєднався до Гвардії наступу. Нині тримають оборону на Вовчанському напрямку.
Роман Коссе, начальник пресслужби бригади "Форпост":
Всі міста, які в Донецькій області були на слуху за ці три роки, всі гарячі точки - наші підрозділи там були. Це і Бахмут, і Авдіївка, Соледар і Вугледар, і Лиманський напрямок. Тобто наші хлопці є загартовані в боях і продовжують це робити й зараз.
А в тилу тренуються новобранці бригади. Руслан з Києва. До повномасштабного навіть автомат у руках не тримав. Та нині вже досвідчений мінометник.
Руслан, прикордонник:
Це то, шо піхота або наступає, або відступає, саме оця зброя прикриває їх і саме ми маємо або відхід, або якусь атаку прикривати, тобто ми теж свою відповідальність, бо від нас дуже залежить - хлопці там з автоматами, це одне, але ми їх маємо прикривати.
Усі військовослужбовці завершили навчання. Тепер закріплюють навички в умовах, наближених до бойових. Тренуються влучати на відстані - близько трьох тисяч метрів. За легендою, 120 калібром накривають ворожу піхоту.
Мінометний розрахунок "Туману" виконав завдання на відмінно.
Михайло, навідник міномета:
Головне направитися на ціль, як каже командир, дальше воно мусе попасти
Позивний "Джокер", прикордонник:
Група піхоти старалась штурманути наших - нашу піхоту, а ми та як вогнева підтримка - ми підтримали своїх хлопців. Зараз в них трохи роботи менше.
Позивний "Туман", командир мінометного розрахунку:
Ми вже ніби сертифіковані мінометники. На цей час ми проходимо злагодження. В принципі подобається, нормальна робота. Ми відповідаєм за життя наших товаришів, які там напереді - ми їх прикриваєм.
Мінометні розрахунки - це залізний щит для піхоти, пояснює командир взводу. Знаходити цілі допомагає повітряна розвідка.
Позивний "Нива", начальник вогневого відділення:
Паралельно тренують пілоти БпЛА, тренуються літати, тренуються знаходити ціль і сьогодні, скажімо так, квінтесенція їхніх навчань і наших навчань. Ми спільно, скажімо так, випробовуємо навички, те, чому ми навчалися. За результатами сьогоднішніх стрільб, то ми вразили практично з кожного міномета, ціль була вражена.
Участь у вишколах "форпостівці" беруть постійно - і в Україні, і за кордоном. Так набувають нових умінь і навичок, опановують різні військові спеціальності.
Роман Коссе, начальник пресслужби бригади "Форпост":
Ми реформуємось. Ми збільшуємо свою чисельність, вогневу міць тими самими мінометами розрахунками, ракетно-артилерійських систем, різними силами та засобами. Ми можемо призивати без ТЦК та СП до себе, мобілізувати людей. Тобто особа, яка бажає проходити з нами службу, може обрати собі посаду, свій напрямок діяльності.
Після тренувань мінометні розрахунки підсилять підрозділ на передовій.