Новорічний шабаш на росТБ: як "голубой огоньок" пропагує війну [ Редагувати ]
А зараз про тих, хто завжди бреше. Бреше злочинно. І особливо цинічно у свята. Ворожа пропаганда просуває меседжі війни через новорічні концерти на центральному телебаченні. А в "голубих огоньках" головними дієвими особами цьогоріч стали солдати армії країни-агресора. Чимало з них воєнні злочинці. Як рф популяризувала війну у святкових програмах? Розкаже Даніїл Снісар.
З русофільськими й навіть українськими піснями…
А ще новорічні вітання від убивць українців - російських військових.
Яким був новорічний шабаш на московському ТБ?
Ми побачимо там десятки військових у парадній формі з медалями.
І як "голубой огоньок" мілітаризувався? З'ясуємо далі.
Змінюється все, але не росія. Традиційно, на новорічні свята жителів країни-агресорки розважали мастодонти тамтешнього шоубізу: головні блазні кремлівської культури.
І Шаман, і Гагаріна, й інші виконавці укотре переспівували радянських пісень, а серед них - і про мир у всьому світі.
Богдан-Олег Горобчук, автор каналу "Культуртригер", доцент Маріупольського державного університету:
Ми мусимо розуміти, що росія успадкувала совєтську ідеологію, дещо її змінивши під нові обставини, але ті лозунги лишилися, вони зрозумілі людям. Інший момент - це перекладання відповідальності. Якщо ми за мир, як же ж ми можемо бути агресором? Це не логічно. І вони намагаються переконати свою аудиторію в тому, що вони не агресори, підкреслюючи своє нібито, як уповання на мир.
Головна новація цьогорічних вогників - гості й виконавці у військовій формі. Темі повномасштабного вторгнення російські телевізійники приділили максимальну увагу.
Аліна Алєксєєва, заступниця керівника Центру протидії дезінформації:
І мілітаризація, яка відбулася на цьому новорічному їхньому "огоньку" - це лише підкріплює ту тезу, що росія готує своїх громадян до тієї думки, що війна - це нормально, що війна - це надовго, що на війну може піти кожен, що цього не варто боятися, тому що ось дивіться, ось герої, вони прийшли на "огоньок", і вони зараз популярні, хоча ми знаємо, що ці герої могли перед тим сидіти в тюрмах.
Колись за ґратами, а нині у перших рядах на російському ТБ.
Солдатам-окупантам давали слово у перерві між виступами артистів. Свої тости вони виголошували з келихом у руках. Тоді, як сотні їхніх поплічників помирали на чужій землі.
Аліна Тропиніна, старша редакторка VoxCheck:
Таким чином вони намагаються створити образ героїв із військових злочинців і адаптувати це для своєї аудиторії, нормалізувати війну, виправдати власну агресію.
Серед ворожих вояків, які взяли участь у програмі - чимало одіозних особистостей. Наприклад, Кирило Лосончуков, майор, якого за напад на Київщину нагородили трьома орденами за так звану "Мужність".
У русских воинов есть великая цель, которая придает нам сил.
Аліна Алексєєва, заступниця керівника Центру протидії дезінформації:
Він брав участь у штурмі аеродрому в Гостомелі, і він брав участь у знищенні літака "Мрія". Також там був один, як я кажу, теж героїв, це Гурциєв, який керував авіанальотами на Маріуполь. І вони всі поруч сиділи з воєнкором Сладковим, якого теж легалізували вже в російському інформаційному просторі як герої, і їх показували як людей, які в принципі зараз виглядають новою елітою в росії.
Ну, і куди ж без запроданців - колишніх українців!
Убивць-сусідів на Новий рік розважали й Ані Лорак, і фанатка "руського міра" Тая Повалій.
Остання співала українську народну пісню разом з хором "Кубанських козаків".
Я ж тебе підманула, я ж тебе підвела.
Аліна Тропиніна, старша редакторка VoxChek:
Загалом питання присутності української мови в російських ефірах в російській культурі - це також і частина наративу про те, що загалом українська мова є нібито лише діалектом російської, тобто ось такий-от елемент привласнення, тобто це хибне уявлення про те, що нібито вони підтримують українську культуру.
Не самими лише вогниками. Для просування своїх наративів кремль задіює й церкву.
Різдвяну службу за участю путіна теж транслювали на росТБ. Щоб росіяни не забували, кому насправді вони служать...