Протести в Угорщині та Сербії: чому люди мітингують проти друзів путіна [ Редагувати ]
Політичні протести проти друзів путіна. Угорщиною та Сербією цими вихідними прокотилася хвиля протестів. Чим невдоволені люди? І чи загрожують масові мітинги позиціям Орбана та Вучича? Усі подробиці далі.
У центрі Будапешта десятки тисяч людей. На головній сцені - колишній соратник Віктора Орбана, а нині його затятий ворог Петер Мадяр.
Петер Мадяр, лідер опозиційної партії "Тиса":
Угорщина знову хоче жити. Наближається весна, весна угорців, і разом ми покінчимо із зимою Орбана.
Цей мітинг лідер опозиційної партії "Тиса" зібрав з нагоди національного свята річниці революції проти Австрійської імперії, що стала поворотним моментом в історії Угорщини. І пообіцяв угорцям нову революцію - звільнення країни від Віктора Орбана. Бо той не вирішує економічних проблем, б'є горщики з Європою і збагачується за кошт країни.
Петер Мадяр, лідер опозиційної партії "Тиса":
Його батько, його брат, його зять, його друзі, його сусід, його адвокат, навіть його стоматолог і його тренер - усі вони стали мільярдерами! Досить. Досить вас грабувати!
Парламентські вибори в Угорщині відбудуться навесні наступного року. Та вже зараз опозиційна "Тиса" випереджає за рейтингами керівну "Фідес". Угорцям не подобається ані внутрішня, ані зовнішня політика уряду.
Вікторія, учасниця акції протесту:
Я вчителька, тому мене передовсім непокоїть освіта. Стан цієї галузі просто жахливий.
Цомбор, учасник акції протесту:
У країні фактично створена феодальна система. Усе контролює невелика група людей. Плюс російський вплив. Я думаю, ми повинні зробити все можливе, щоб Угорщина не перетворилася на другу Білорусь.
Якою повинна стати Угорщина - опозиція хоче поцікавитися в громадян. Через опитування, яке назвали "Голос нації". Воно стартує за тиждень і триватиме до середини квітня. Усього в анкеті 12 запитань. Зокрема, і про підтримку членства України в ЄС. На мітинг та ініціативу опозиції відреагував і прем'єр Віктор Орбан. Як зазвичай.
Віктор Орбан, прем'єр-міністр Угорщини:
Даремно ви, партія "Тиса", одягли нову європейську партійну форму. У вас ті самі господарі, ті самі плани й та сама доля! Ми вас переможемо.
А це вже столиця Сербії Белград. На кадрах - один із наймасштабніших протестів у країні за останні десять років. Відставки президента Вучича цими вихідними вимагали понад 100 тисяч людей.
Алекса, учасник акції протесту:
Ми сподіваємося, що наше суспільство стане вільним. Після багатьох років життя у брехні, злочинності, корупції та несправедливості.
Крістіна, учасниця акції протесту:
Ми чекаємо, що влада буде притягнута до відповідальності за трагедію в місті Новий Сад. Бо вона сталася через недбалість державних органів.
На протести серби виходять вже кілька місяців! Відтоді, як на початку листопада на щойно відремонтованій будівлі вокзалу міста Новий Сад обвалився бетонний навіс. Загинули 15 людей. Влада пообіцяла розібратися і покарати винуватців. У відставку подав прем'єр країни та кілька міністрів. Однак мітинги не вщухли.
Александер Вучич, президент Сербії:
Ми чуємо людей, які протестують. Нам, владі, доведеться змінюватися і вчитися. Та я сподіваюся, що усі бачать і позицію більшості громадян Сербії. Вона не хоче кольорових революцій та насильства. Громадяни Сербії мінятимуть владу через вибори.
Заперечив Вучич і використання проти мітингарів звукової гармати. Про її застосування раніше повідомили учасники акції.