На Запоріжжі під обстрілами евакуюють людей з прифронтових регіонів [ Редагувати ]
Росіяни посилюють обстріли на Запоріжжі. Протягом останньої доби завдали по області майже пів тисячі ударів. Через інтенсивність ворожих прильотів місцевих жителів закликають виїжджати із прифронтових територій. У цьому допомагають місцева влада та поліція. Як відбувається евакуація та чому дехто з людей, попри загрозу обстрілів, повертається додому - у сюжеті Інни Гогой.
Екіпаж поліції поспішає на евакуацію з прифронтових територій. З Пологівського району правоохоронці мають вивезти дві родини з дітьми.
Терпіли. Ну заради ж безпеки дітей.
На подвір’ї біля будинку Тамара і троє її синів уже чекають на евакгрупу. У дорогу взяли найнеобхідніше: ноутбуки для навчання, трохи одягу та харчів. Жінка розповідає: за роки повномасштабної війни це вже її друга евакуація.
Тамара, жителька Пологівського району:
- Ну, ми виїжджали вже раз, трошки спробували, назад вернулись, квартири дорогі дуже. - Скільки платили, ви знімали? - Винаймали, ми платили 4 тисячі за квартиру і комуналка, по-різному бувало.
Сергій Блід, заступник начальника відділу поліції № 4 Пологівського райвідділу ГУ Нацполіції в Запорізькій області:
На жаль, є такі випадки, коли ми евакуювали людей, вони там пожили деякий час, можливо, в їхньому населеному пункті ситуація стала більш стабільною, немає інтенсивності або зовсім якихось прильотів, населення повертається, але вони должні розуміти, що на себе беруть відповідальність і ризик для свого здоров’я.
Ледь стримуючи сльози, проводжає онуків та дочку в дорогу 66-річна Олена.
- Та нє, хай їдуть. - Чого плачете? - Тепер буду скучать за ними.
Сама пенсіонерка поки що залишається вдома, у цій хаті вона прожила все життя. Та й поратися по господарству комусь треба: є птиця і дві кози, а ще коти й собаки. Під час обстрілів жінка ховається в підвалі.
Олена, жителька Пологівського району:
У нас у сусіда є підвал, ми туди ховаємось, там гарний підвал, там ми і ховаємось. У нас усі старі люди позалишались.
Цього ж дня евакуаційна група вивезла з району ще одну родину з двома дітьми. Молодшому немає ще й двох років. Мати Ірина зізнається: наважитися на переїзд було непросто.
Ірина, жителька Пологівського району:
- Не хотілось покидать домівку. - Наскільки важко зараз отак от виїжджати, все ж залишається тут? - Важко бросать все, жалко.
Поліціянти допомагають родинам завантажити в машину речі. Працюють дуже швидко, бо ніхто не знає, коли розпочнеться черговий обстріл. Перед приїздом евакгрупа проводить із сім’ями попередню роботу.
Сергій Любишко, заступник начальника відділу поліції з превентивної діяльності Пологівського райвідділу ГУ Нацполіції в Запорізькій області:
Ми об’їжджаємо, домовляємось, пояснюємо їм те, що на сьогодні це дуже критично - важливо виїжджати, у зв’язку з тим, що можуть постраждати їх сім’ї, діти, люди це розуміють в основному та домовляємось, на коли їм буде зручно зібрати свої речі, чим ми можемо допомогти, от повивозити.
Громада, з якої евакуювали родини, постійно потерпає від ударів російських РСЗВ та КАБів. Щоразу руйнувань дедалі більше. Люди, які через війну покинули рідні домівки, наразі оселилися в межах Запорізької області. І кожен не полишає надії якнайшвидше повернутися додому.