"Захист України" по-новому: як і що вивчають старшокласники [ Редагувати ]
Вміти діяти в надзвичайних ситуаціях, надавати медичну допомогу, а ще стріляти та керувати дронами. Всього цього навчатимуть школярів старших класів вже з першого вересня. Оновлену навчальну програму предмета "Захист України" впроваджують по країні.
Зона стрільби з пневматичної зброї. Це застосовується для показу, ознайомлення учнів з екіпіруванням даного сучасного військовослужбовця. Це уже ми використовуємо для прийомів з тактичної підготовки.
А ще інтерактивний лазерний тренажер, карти, компаси, рації та зброя.
Такі матеріали в Ужгородському ліцеї "Лідер" використовують під час уроків "Захисту України". Минулого року в рамках пілотного проєкту, тут створили осередок для викладання цього предмету за оновленою програмою.
Олександр Сіденко – заступник директора Ужгородського ліцею "Лідер":
Викладається предмет "Захисту батьківщини", де проходить етап початкової військової підготовки. Такий осередок в області поки діє один, входять сюди 17 закладів загальносередньої освіти міста Ужгород, де учні цих закладів приходять для нього організовано. Один навчальний день в місяць з 6 годинами викладання.
Вчаться захищати батьківщину тут 2 тисячі учнів. Завдання на уроках переважно практичні.
Анастасія, учениця м. Ужгород:
Ми працювали з раціями й компасом, щоб ми могли шукати ціли й проходити їх.
Тимофій, учень м. Ужгород:
На цей момент у зв’язку зі станом в Україні це дуже потрібно.
Опановують навички стрільби, орієнтування на місцевості, основи національної безпеки та домедичної допомоги. А ще керують дронами.
Микола Пеприк – військовий у запасі. Нині викладає предмет. Розповідає: нова програма для учнів - цікава, націлена на формування навичок та засвоєння тих аспектів знань, які необхідні у силах оборони сьогодні.
Микола Пеприк – викладач предмета "Захист України":
У нас тема - "Орієнтування військове та парафії спортивного орієнтування". І ми розробили карти, маршрути, і розбили ці маршрути на різні групи. Група отримує карту, маршрут, компас, радіостанцію, і вони проходять по маршруту, і це їм заходить, це цікаво для них.
Моя задача - не підготувати вже готового штурмовика чи спецназівця, моя задача - щоби учень, хлопець там чи дівчина знала, як діяти в тих чи інших ситуаціях.
Вже з першого вересня оновлений предмет "Захист України" вивчатимуть учні старших класів по всій країні. Для цього оснащують понад 1200 осередків. В одному здобуватимуть освіту учні 5–10 найближчих шкіл. З бюджету на це виділили понад півтора мільярда гривень. Закарпатська область отримала 72 мільйони на облаштування 40 осередків.
Мар’яна Марусинець - директорка Департаменту освіти й науки, молоді та спорту Закарпатської ОВА:
Це домедична підготовка, тактична. Це дрони. І це та актуальна тематика - військова тематика, яка сьогодні на поверхні. Дуже багато питань щодо довезення дітей шкільними автобусами, щодо харчування дітей, щодо навантаження педагогічних працівників. Викладати будуть перш за все викладачі, які пройшли зараз уже 150 годин підвищення кваліфікації.
Курс розрахований як на хлопців, так і дівчат. І насамперед нова дисципліна покликана підготувати старшокласників до надзвичайних ситуацій - навчити їх захищати себе, своїх рідних та країну.