У Черкасах рятувальники проводять протипожежні рейди у храмах [ Редагувати ]
У Черкасах рятувальники готуються до Великодня. Проводять рейди культовими спорудами, щоб нагадати священнослужителям та парафіянам правила протипожежної безпеки. А заразом і перевірити наявність вогнегасників та аварійних виходів у церквах. Розповість Станіслав Кухарчук.
У храмі ще триває рання служба, а пані Людмила вже поспішає дати лад на підсвічниках до вечірньої літургії. Серед обов’язків жінки - доглядати за свічками й головне за протипожежною безпекою. Бо деякі ставники горять у церкві цілодобово.
Людмила – свічниця храму:
Їх запалюють на вечірній службі, кожен день, 5 разів на тиждень, але коли свічка горить, от вчора була служба, з’являється нагар, і щоб на наступний день вони були готові, ми цей нагар трошечки знімаємо.
Вогонь від свічок у церквах хоча й давня традиція, але вкрай небезпечна. Відкрите полум’я подекуди у повністю дерев’яних спорудах може наробити чимало лиха. Завгосп цього храму Максим Мальований до Бога взиває, але й сам рук не покладає - ставиться до безпеки відповідально. У кожному кутку приміщення - справний вогнегасник, запасні виходи завжди відчинені, та й сучасна автоматична пожежна сигналізація працює. Поки що інцидентів не траплялось.
Максим Мальований – завгосп храму:
Ні разу не виникало, бо ми стараємось, щоб… Ви ж бачили: підсвічники в нас металеві, свічки стоять в піску, кожні пів року проводжу інструктаж по пожежній безпеці, і якщо виникають якісь проблеми, то свічниця плюс охоронник контролюють ситуацію
Нагодою зайве нагадати черкаським священнослужителям про правила безпеки скористалися працівники ДСНС. Вирушили в рейд місцевими храмами, аби роздати інформаційні листівки. Перед Великодніми святами - це вельми актуально.
Пані Олена разом із колегами готують гарнізонний храм Черкас до пасхальних богослужінь. Його називають найбільшим собором України, тож на свято вірян буде чимало. З листівкою жінка ознайомлюється уважно, адже і сама планує бути на великодній відправі.
- Хусточки мають бути надійно зв’язані, волоссячко зібране, щоб не дай Боже не потрапило на полум’я свічки. Дякую! - Візьміть, будь ласка, пам’ятку.
Олена – жителька Черкас:
Прийду на службу, сподіваюсь, що буде багато людей, тому потрібно дотримуватись правил безпеки.
Інформацію працівники ДСНС поширюють не тільки в церквах, а й просто на вулиці. І важливий кожен пункт - каже інспекторка Єлизавета Понамаренко. Бо пильнувати під час відвідин храмів потрібно не лише за собою, а й за своїми дітьми.
Єлизавета Понамаренко - провідна інспекторка відділу запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС у Черкаській області:
Дитина підбігла до підсвічника, випадково його зачепила – він впав, і знову ж таки трапляється пожежа або надзвичайна ситуація. Тому ми запобігаємо пожежам і проводимо такі профілактичні рейди.
І що ближче до Великодня, тим частіше їх проводитимуть. Рятувальники планують охопити інформуванням усі церкви міста, а їх у Черкасах - щонайменше тридцять.