Вбивство у США: чи вдарить Ізраїль по ядерних об'єктах Ірану [ Редагувати ]
Стрілянина у Вашингтоні. Напередодні ввечері, під час заходу біля Єврейського музею, застрелили двох співробітників посольства Ізраїлю. Нападника заарештували. Під час затримання він вигукував пропалестинські гасла. Тим часом Ізраїль продовжує військову операцію у Секторі Газа, попри тиск міжнародної спільноти та погрози запровадити санкції. А також готується знищити ядерні об'єкти Ірану. Більше про це у наступному матеріалі.
Ізраїль готується вдарити по ядерних об'єктах Ірану. Про це повідомило "Сі Ен Ен" з посиланням на власні джерела в американській розвідці.
"Ймовірність ізраїльського удару по іранських ядерних об'єктах значно зросла за останні місяці", - сказала людина, знайома з даними американської розвідки з цього питання. А перспектива угоди між США та Іраном, погодженої Трампом, яка не передбачає вивезення всього іранського урану, робить ймовірність удару ще більш імовірною.
Сергій Ауслендер, військовий оглядач (Ізраїль):
Це все одно, що заявити, що Волга впадає у Каспійське море, а двічі по два чотири. От буквально. Тому що підготовка Ізраїля до удару по Ірану триває вже 15 років поспіль. У складі ізраїльських ВПС є спеціально підготовані ескадрильї, чиє завдання - "нанесення раптового удару по добре укріплених цілях значно віддалених від території країни". Тобто Ізраїль весь час готується до удару по Ірану. Тут немає сенсації.
В Ізраїлі вважають: оприлюднення цієї інформації через "Сі Ен Ен" може переслідувати дві можливі мети, які, однак, виключають одна одну.
Сергій Ауслендер, військовий оглядач (Ізраїль):
Ціль номер один - дати зрозуміти іранцям, що Ізраїль готується завдати удар, тож давайте ворушіться там з ядерною угодою, швидше підпишемо, швидше зможете уникнути ймовірності ізраїльського удару. Адже якщо ядерну угоду підпишуть, то малоймовірно, що Ізраїль завдасть удару. Ціль номер два - показати Ізраїлю, що американці знають, що Ізраїль збирається бомбити іранські об'єкти й "це діло" не схвалюють в американській адміністрації.
Не схвалюють й дії Ізраїля у Секторі Газа. Міжнародна спільнота вимагає в ізраїльської влади припинити військову операцію в анклаві та надати доступ гуманітарній допомозі.
Кір Стармер, прем'єр-міністр Великої Британії:
Протягом вихідних ми узгодили відповідь з нашими союзниками, як це було зазначено в моїй заяві з президентом Франції Еммануелем Макроном та прем'єр-міністром Канади Марком Карні. Сьогодні я хочу офіційно заявити, що ми були нажахані ескалацією з боку Ізраїлю. Ми повторюємо нашу вимогу щодо припинення вогню як єдиного способу звільнення заручників. Ми знову висловлюємо нашу незгоду з будівництвом поселень на Західному березі річки Йордан. І ми повторюємо нашу вимогу значно збільшити гуманітарну допомогу Газі.
Обурення викликав вчорашній інцидент на Західному березі річки Йордан. Ізраїльські солдати відкрили вогонь по делегації ЄС, яка відвідувала тамтешнє місто Джанін. В ЦАХАЛі пояснили: військові зробили "попереджувальні постріли", коли делегація "відхилилася від затвердженого маршруту". В ЄС вимагають відповідного розслідування.
Кая Каллас, верховна представниця ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки:
Ми однозначно закликаємо Ізраїль розслідувати цей інцидент, а також притягнути до відповідальності усіх причетних. Будь-які погрози життю дипломатів є неприйнятними. Оскільки Ізраїль також підписав Віденську конвенцію, він має зобов'язання гарантувати безпеку всіх іноземних дипломатів.
Потік гуманітарної допомоги до Гази відновили. Та попри решту міжнародного тиску, згортати військову операцію в анклаві Тель-Авів не збирається.
Беньямін Нетаньягу, прем'єр-міністр Ізраїлю:
Наші сили захоплюють дедалі більше територій в Газі, щоб очистити їх від терористів та терористичної інфраструктури ХАМАС, і в кінці цього процесу весь Сектор Гази буде під безпековим контролем Ізраїлю, а ХАМАС буде повністю розгромлений.
Завершенням війни для себе Ізраїль вважає звільнення усіх заручників, роззброєння ХАМАСу та Гази. А також переселення звідти палестинців за планом Трампа.