Волейбол сидячи: як ветерани з ампутаціями підкорюють спорт [ Редагувати ]
Волейбол сидячи для ветеранів у Черкасах. У місцевому спортклубі проводять безкоштовні тренування для захисників. Влаштували товариські матчі з командами інших міст. І мріють про ветеранський чемпіонат. Репортаж із Черкас Ірини Васюри.
Під дружні розмови й жарти команда готується до руханки. Поряд із майданчиком - протези деяких учасників. Сьогоднішнє тренування та всі ігри відбуваються сидячи.
Поле дещо менше за розміром, а сітка нижча ніж у класичному волейболі. Спочатку всі гравці відпрацьовують техніку роботи з м'ячем.
Зараз у нас хлопці працюють над подачею, перша зона і третя коротка, вони розминаються на подачу руки й дівчата на прийомі.
Попри мінімальні переміщення майданчиком, гра у волейбол сидячи емоційна та швидка. Гравці пасують, забивать голи, блокують суперників і обов'язково підтримують один одного.
Олександр - капітан команди. Пішов боронити країну у 22-му. За рік у боях на сході був тяжко поранений, потому мав довгу реабілітацію. Про спорт замислився щойно почав ходити.
Олександр Линник, капітан команди:
Почав займатись, спочатку це просто реабілітація, ампфутбол та волейбол, а потім переросло в змагання, є здобутки, отак затягнуло і не можу вирваться.
Ігор Миколаєнко теж намагається не пропускати тренувань. Ветеран - учасник бойових дій ще з 2014. Спорт для нього - можливість і фізичної, і психологічної реабілітації. Волейбол уподобав через його динамічність.
Ігор Миколаєнко, гравець команди:
Відбуваються швидкі подачі, кидки, на які потрібно відреагувати й зробити передачу партнеру, провести атаку. Є певні правила, передня лінія не може відривати п'яту точку від підлоги, задня лінія може, є свої правила і відмінності.
Для гри у волейбол сидячи не потрібна особлива фізична підготовка чи навички, каже тренерка. Головне - бажання спробувати, а з іншим тут допоможуть.
Вікторія Дєдкова, тренерка:
Наразі ми робимо для ветеранів, ті, хто з ампутаціями, без двох ніг, з однією, побиті осколками, робимо на них акцент, щоб приходили й емоційно їх витягувати, хлопці тут команда, вони один за одним тягнуться, класний тут колектив.
Нині цим видом спорту у Черкасах зацікавилося понад пів сотні людей. Гравці їздять на товариські матчі в інші міста України, а згодом планують і чемпіонат. Поки ж запрошують ще більше ветеранів спробувати цей вид спорту. Тренування у муніципально-спортивному клубі "Дніпро" для них безкоштовні.