Ліцей МВС: як формується майбутня еліта слідчих України [ Редагувати ]
Стройова підготовка на плацу за будь-якої погоди, патріотичне виховання та щоденні фізичні навантаження... Усе це передбачає навчання у Київському безпековому ліцеї Міністерства внутрішніх справ. Туди йдуть підлітки, які обрали для себе шлях майбутніх патрульних поліцейських, розвідників, слідчих та криміналістів. Як формується майбутнє української правоохоронної системи - розкажемо далі.
Усміхнена, стримана і впевнена у собі. 17-річна Ніка Іщенко з дитинства мріє стати слідчою.
Ніка Іщенко, учениця Київського безпекового ліцею МВС:
У мене тато поліцейський, навіть дід був поліцейський, брат зараз поліцейський. Ну, сестра тут навчалася і тут сподобалося, я теж захотіла сюди поступити, щоб вже стати поліцейською. Я хочу стати слідчою по автомобілях, аваріях, по ДТП.
Родина дівчини до повномасштабного вторгнення жила на Херсонщині. Після окупації частини регіону вимушено переїхали під Київ. У сім'ї зараз восьмеро дітей. Батько теж колишній поліціянт, розповідає: Ніка змалку виявляла хист до музики, грає на кількох інструментах.
Проте пов’язати життя Ніка вирішила із захистом прав людей. Так само як і її брат.
Сергій Москаленко, батько названих дітей:
Так, Микола - це рідний брат Ніки. Він дуже талановитий в плані музичного розвитку. У нього слух дуже добрий. І він хотів йти в музичну школу. Ну, подивився на Ніку і передумав. Будемо теж вступати в ліцей, потім в академію, тільки допомагаю.
Підйом о 6:50, відбій о 22-й. Навчання, гуртки, посилена фізична підготовка та патріотичне виховання. У Київському безпековому ліцеї досить суворий графік.
Ніка Іщенко, учениця Київського безпекового ліцею МВС:
Ну, у нас вдома теж дисципліна, тому я до цього звикла. Ну, вдома ми лягаємо по часу, встаємо і лягаємо по часу. Їмо теж по графіку. Дехто в мене тут відмовляв, говорив, ну ти дівчинка, навіщо тобі ця поліція. Я говорю, та і що, мені це подобається, це моя мрія, це треба тут до неї йти.
У закладі навчається близько двох сотень дітей. Це майбутні слідчі, криміналісти, контррозвідники.
Олександр Степанчук, в. о. директора Київського національного ліцею безпекового спрямування МВС України:
Київський ліцей безпекового спрямування - це соціальний проєкт Міністерства внутрішніх справ, тому діти, які в нас навчаються, це діти захисників, які віддали своє життя за Україну, діти поранених наших правозахисників системи МВС, а також ті, які зараз захищають нашу країну на лінії зіткнення.
15-річний Арсен мріє стати контррозвідником. Хлопець захопливо розповідає про батька: той загинув на початку великої війни. Боронив від ворога Харківщину.
Арсен Дикий, учень Київського безпекового ліцею МВС:
У 2014 році добровільно пішов захищати нашу країну. Був одним із перших, хто взагалі творив "Азов".
Арсен згадує останню телефонну розмову з ним.
Арсен Дикий, учень Київського безпекового ліцею МВС:
Питався як я, чи в мене все добре, щоб я не переживав і що вони поженуть окупантів, це пам’ятаю останнє.
На згадку про батька Арсен і вирішив продовжити його справу. Зараз вчиться, як здобувати інформацію. І заразом намагається дізнатися більше про тата-героя.
Арсен Дикий, учень Київського безпекового ліцею МВС:
До нас частенько приїжджають з академії представники військових, не лише "Азов", там і з інших бригад приїжджали. Так розпитував самих "азовців", трішки розказали, як мій батько командував, якою людиною був, я стараюсь завжди підтримувати зв’язки. Зараз у мене є плани написати, вийти на вище командування "Азову", мені цікаво буде з ними порозмовляти розпитати за всю сферу.
Учні ліцею не чекають, доки хтось змінить їхнє життя чи захистить державу. Вони готові робити це самі.
Арсен Дикий, учень Київського безпекового ліцею МВС:
Хочу дати користь для країни, поборотися за неї, як борються інші люди.