В Івано-Франківськ прибула італійська місія для допомоги ветеранів [ Редагувати ]
До Івано-Франківська завітала особлива місія з Італії волонтерів, паралімпійців та музикантів. Іноземні гості не лише привезли гуманітарну допомогу, а й організували мистецько-спортивні заходи.
Для українських бійців, які втратили на війні кінцівки, провели майстер-клас із гри у великий теніс та вечір італійської музики. Про все розповість Жанна Дутчак.
У великий теніс на професійному корті боєць із Київщини Тарас грає вперше. Чоловік втратив праву ногу на війні, нині на лікуванні в Івано-Франківську.
Тарас Процюк, ветеран російсько-української війни:
Я дуже задоволений, відпочив дуже гарно, але щоб цим займатися, треба себе трохи заставляти до фізичних вправ, бо досить важко.
Разом із Тарасом тренуються ще кілька бійців. Майстер-клас із гри у великий теніс для них проводить група італійських паралімпійців, серед яких Марко Саламоне. Спортсмен приїхав в Україну, щоб підтримати поранених українських воїнів і показати, що навіть у кріслі колісному можна жити повноцінним життям.
Марко Саламоне, паралімпієць з Італії:
Я хотів на власному прикладі показати українським ветеранам, що і після поранення та втрати кінцівок для них доступні всі ті радощі життя, що і раніше. А ще надихнути їх займатися цим спортом. І гадаю, нам із колегами це таки вдалося, адже я бачив на обличчях ветеранів тільки посмішки.
Спортсменів-паралімпійців привезли на Прикарпаття волонтери з італійського міста Алессандрія. Очільник групи Лучано Картолано розповідає: вони активно підтримують Україну ще з 2022 року. З гуманітарною місією вже побували в Києві, Ірпені, Бучі, Бородянці. Здійснивши десятки візитів, зрозуміли: матеріальної допомоги недостатньо.
Лучано Картолано, волонтер, президент італійської асоціації Anteas Alessandria:
Ми хотіли зробити щось особливе для тих, хто через війну втратив кінцівки. І так виникла ідея організувати щось у напрямку спорту. Знаємо з власного досвіду, що спорт єднає, надихає, заряджає позитивом. Великий теніс на візках дуже популярний в Італії. Наші спортсмени з задоволенням долучилися до проєкту.
Іван Стефурак, голова департаменту інформації при Івано-Франківській Архієпархії УГКЦ:
Їхній головний меседж - принести нам надію, підтримати тих, хто найбільше постраждав від цієї брутальної агресії. Не тільки гуманітарна допомога, а теж продемонструвати, що особи з інвалідністю можуть розвиватися, можуть мріяти й працювати, займатися спортом.
До цієї поїздки італійські волонтери готувалися близько року. Українським ветеранам подарували п'ять спеціалізованих крісел колісних для гри в теніс, ціна кожного - чотири тисячі євро.
Людмила Сірко, заступниця голови Івано-Франківської ОВА:
Ми щиро дякуємо італійському народові за підтримку Прикарпаття. Сьогодні ми бачимо, як вони активно допомагають нам в адаптивному спорті для наших ветеранів. Звичайно, що є різні види спорту, але ми сьогодні вже бачимо, що ще може додатися один вид спорту - це великий теніс. І це завдяки італійській стороні.
А ще з волонтерами приїхали музиканти, щоб потішити франківців і гостей міста італійськими хітами. Іноземні гості дали благодійний концерт просто неба в середмісті.
Лучано Картолано, волонтер, президент італійської асоціації Anteas Alessandria:
Ми зрозуміли, що людям, які щодня стикаються зі смертю, потрібна не тільки гуманітарна допомога. Ми вирішили подарувати цим людям посмішку, вмиротворення. Ці дві години музики ми хотіли подарувати всім людям, які нині живуть під виття сирен і у жахіттях війни, щоб вони могли хоч трішки про все забути.
Одну з пісень, "Мрій, хлопче, мрій", італійці присвятили українським захисникам.
Володимир Рудницький, директор Івано-Франківської обласної філармонії ім. Ірини Маланюк:
Вони нам привезли й свою культуру, і свою пісню, і свою мову. Тому це дуже важливо для нас така підтримка, не тільки матеріальна, але і духовна, це такий жест, який підтверджує, що за нас не забули
Зі схожими проєктами італійські волонтери планують навідуватись в Україну неодноразово. А серед італійців спортсмени та митці популяризуватимуть ще один їхній проєкт - будівництво реабілітаційного центру.