В Киеве собрали почти всех знаменитых кроликов [ Редагувати ]
Кролівники всієї України з'їхалися до Києва. У столиці можна було побачити вуханів на будь-який смак. Коротко-шерстні, подібні до шиншил, десяти-кілограмові велетні - а були й такі, що і на кролів не дуже схожі. Вухасту виставку бачила Ольга Чепіль.
У когось ретельні ванні процедури, у сусіда - пообідній сон. А поруч - хтось гучно хрумкає солому. Кілька десятків свійських кролів, на різний смак та хутро, дивують, хто чим може.
Стендап Ольга, чепіль Кореспондент:
- Кроля на ім'я Родован привезли із Словаччини. Це порода бельгійський обр. За рік такий "вухастик" може вирости до 8-ми кілограмів. А вуха у нього можуть бути більші, ніж людська долоня.
Цих вуханів, зазвичай, вирощують заради дієтичного м'яса. Бельгійські обри швидко набирають вагу, але потребують простору. У Радика вся його воля - клітка із ґратами. Втім, кріль - щасливець, каже хазяйка. Один із тисячі, який не потрапив на стіл.
На виставці представлені найкращі на сьогодні свійські породи кролів. В українських фахівців найбільшим попитом користується, так зване, європейське срібло. Це хутро - найдорожче. У світі зареєстровано понад 70-т видів великих промислових кролів, проте немає жодного від українських селекціонерів. Міжнародний експерт - словак Мілош Супука, який сам вивів два нових види, каже - проблема в складній процедурі. Щоб зареєструвати нову породу і представити її на міжнародному ринку, треба зібрати не одну папку ветеринарних документів.
Мілош Супука, Міжнародний експерт:
- Где-то еще есть специальные породы, но до сих пор еще их в Европе не показали. Самый известный - сумской маленький кроль.
Каліфорнійські, бельгійські, французькі...Виведені у різних країнах - кролі здебільшого однакові за характером. Щойно унюхують волю - біжать подалі від людей.
Ольга Чепіль, Пономарьов, Новини, тл Інтер.