В Харькове слушали скрипку работы мастера Андреа Гварнери [ Редагувати ]
Єдиний концерт у Харкові. У філармонії слухали скрипку роботи італійського майстра Андреа Гварнері. Раритет привезла німецька виконавиця. Саме вона розкривала харків'янам тонкощі виконання сонетів Бетховена та Де Бюссі. Звучання рідкісного інструмента слухали й наші кореспонденти.
Таких інструментів у світі лишилося не більше сотні. Їх навіть менше, ніж скрипок Страдіварі.
Німкеня Катрін - не розлучається з цією скрипкою вже дев'ять років. Право грати на ній отримала у 19 років, ставши кращою виконавицею на конкурсі. Музиканти такі інструменти називають породистими.
Юрій Янко, головний диригент харківської філармонії:
- Когда началась репетиция, и когда она вот первый звук взяла, у меня лично был ком в горле и я видел, что у многих оркестрантов буквально слезы на глазах были.
Скрипці майже 350 років. Інструмент вже побував у руках італійських реставраторів.
Катрін Тен Хаген, скрипалька:
- Деякі місця на верхній деці, які виправлялися, покращувалися. Це щонайтонша робота, потрібно розкривати інструмент.
Унікальність цієї скрипки у тому, що за кілька століть вона вже повністю розкрилася - видає унікальні звуки й незвичні віддтінки.
Катрін Тен Хаген, скрипалька:
- Дуже тонкі й тихі звучання можна передати навіть до останнього ряду в залі, навіть без натиску, без насильства над інструментом.
А от скільки коштує такий інструмент, ані скрипалька, ані її супутник та наставник-піаніст Олег Поляков так і не сказали. Проте запевнили - охорона у реліквії належна, і вона застрахована.
Світлана Шекера, Олександр Яновський, "Новини", телеканал "Інтер", Харків