Українській армії потрібна тотальна модернізація, - експерти [ Редагувати ]
Забезпечити українських військових, які воюють із терористами на Сході України сучасною зброєю, бронежилетами та технікою - завдання номер один для уряду. Та не менш важливо навчити різні силові підрозділи взаємодіяти одне з одним. Який ще ресурс потрібен військовим для ефективного ведення АТО - у нашому сюжеті.
Наша армія зараз посилено закуповує бронежилети й каски для особового складу. Броня для сучасного солдата і справді необхідна. Але це не панацея. Вона знижує кількість кульових і осколкових поранень, проте недосвідченому солдатові дає якесь відчуття невразливості.
А це не зовсім так. Жилети не захищають від поранень у руки та ноги, в голову, від мін і гранатометів. Зіткнення з добре підготовленими бойовиками на сході країни показали - українській армії потрібна тотальна модернізація. Насамперед - силові підрозділи треба навчити взаємодіяти один з одним, щоб виручати своїх, які потрапили під обстріл, а не накривати їх замість противника - авіацією.
Ігор Козій, експерт з військових питань Інституту Євроатлантичного співробітництва:
- Сьогодні основне більше - це фактично те, що реально відбувається у військах, коли люди не можуть один одному допомогти через брак координації в діяльності штабів. Оце погано.
А поки ж у нас в країні гравці у страйкбол вміють взаємодіяти чи не краще регулярних частин. Плюс до цього, вони мають сучасну екіпіровку, зв'язок, а часто - і прилади нічного бачення. Щоб українська армія досягла такого рівня - потрібна міжнародна підтримка. Мова йде не тільки про постачання техніки, а і про інструкторів, які навчать воювати з її допомогою.
Ігор Козій, експерт з військових питань Інституту Євроатлантичного співробітництва:
- Це і засоби РЕБ, які могли б допомагати перехвати робити, контролювати розмови і і душити розмови. Це і фактично тепловізори, про які вже не один раз говорили. Да, це було б непогано. Но непогано було б з точки зору, якщо було б інше оснащення при цьому, тому що багато чого залежить від оснащення. Це і засоби зв’язку обов'язково.
Бронежилети - це не панацея і не захист. Це скоріше щось популярне у скаргах для ЗМІ та піару чиновників, для яких ці бронежилети коштують копійки. Дорожче коштує - сучасна армія, тактика, безпілотники та інше.
А ось так виглядає нічний бій - через прилади нічного бачення та з інфрачервоними лазерними вказівниками. Техніка коштує недешево, але - зберігає життя солдатів. Проте, поки що в списках закупівель Міноборони тільки бронежилети, каски і спальники з карематами. А тепловізори та прилади нічного бачення десантникам і гвардійцям - купують волонтери.
Максим Кошелєв, Валентин Бєліч, телеканал "Інтер".