У Києві відзначали Олімпійський день під гаслом "Рухайся Навчайся Пізнавай" [ Редагувати ]
Олімпійський день напередодні святкували в українській столиці. Пройшов він під гаслом "Рухайся. Навчайся. Пізнавай".
На Оболонській набережній Києва зібралися відомі олімпійці, і зовсім юні спортсмени. Цьогоріч виповнюється 120 років від дня заснування Міжнародного Олімпійського Комітету. Цю дату, окрім киян, відзначали жителі інших міст України, а також любителі спорту майже у двохстах країнах світу. Більше про спортивне свято знає наш кореспондент Альона Завора.
Традиційно Олімпійський день розпочинається із зарядки на свіжому повітрі. На цей раз у ролі інструктора - чемпіонка світу з художньої гімнастики Аліна Максименко. Усі, хто у вихідний зранку не полінувався прийти на Оболонську набережну - уважно слідкують за вправами, які показує відома спортсменка.
Трохи розім'яв м'язи - можна і побігати. Перші на старті - спортсмени-олімпійці. Сергій Бубка, Ілля Кваша, Олена Підгрушна та інші підкорювачі олімпійських арен.
Ілля Кваша, бронзовий призер Олімпійських ігор у Пекіні зі стрибків у воду:
- Дуже серйозний забіг був сьогодні - 500 метрів. Велика кількість учасників - важко було боротися. На жаль, я сьогодні залишився без медалі, але це неважливо. Головне - була участь якомога більше людей долучити до спорту.
Далі пробіг за пробігом. Тисячі киян та гостей міста від малого до старого долали різні дистанції. Для чотирирічної Валерії це перший старт у житті.
Валерія Соломака, учасниця забігу для дошкілнят:
- Мені сподобалося бігти колом і дуже хотіла перемогти. Будемо тренуватися.
А от для школярки Ірини Рябинчук 500 метрів - не проблема. Дівчина давно займається легкою атлетикою і сюди прийшла за черговою нагородою.
Ірина Рябинчук, переможиця легкоатлетичного забігу на 800 метрів:
- Це було нескладно. Я взагалі бігаю 800 метрів, 400. Ну такі дистанції. Я думаю тренер буде пишається мною.
Під час святкування Олімпійського дня змагалися також з акватлону, парусної регати, веслування на байдарках і каное та плавання. Неабиякий інтерес у відвідувачів викликали ось ці хлопці з м’ячем на каяках. Кануполо - гра не нова, але українцям вдивовижу.
Альона Завора, кореспондент:
- Принцип гри тут такий самий, як і у водному поло. Єдине, спортсмени змагаються переважно на відкритій воді і на спеціальний байдарках. Втриматися на яких, до речі, не так і легко.
Виграє той, хто закине якомога більше м’ячів у ворота суперника веслом або рукою. Дисципліна видовищна, динамічна і водночас жорстка, кажуть кануполісти.
Олександ Горган, почесний президент федерації кануполо України:
- Правила дозволяють штовхати, перевертати човен, затоплювати супротивника, придушувати його вагою свого човна. Це дуже складна дисципліна, яка виховує неймовірно-твердий характер у тих, хто в нього грає.
Усі спортсмени фінішували. Переможці отримали призи та почесні нагороди. І домовилися зустрітися на Олімпійському дні - вже наступного року.
Альона Завора, Микита Ісайко, Телеканал "Інтер".